Учасники ринку скрапленого газу повідомили про продовження тиску на галузь

02.03.2017

1 березня відбулася засідання Української асоціації зрідженого газу (УАЗГ) з питання блокування імпорту зрідженого газу. На засіданні був присутній і глава «Нафтогазовій Асоціації України» Дмитро Кулик.

 

Про це повідомив кореспондент Нафторинку, який був присутній на засіданні.

 

Як повідомив виконавчий директор Української асоціації зрідженого газу Олег Широков, з 1 грудня 2016 року по 1 березня 2017 року УАЗГ направила 20 запитів до Адміністрації президента, Кабмін, СБУ, ГФС, Міненерго, Мінекономрозвитку, народним депутатам. «Всього нам прийшло тільки 13 відповідей. УАЗГ проігнорували в Мінеенроугля, Мінекономрозвитку, Нацбанку, також на запити не відповіло кілька депутатів. В цілому отримані нами відповіді були конкретизовані», - додав він.

 

Відзначимо, що запланована зустріч представника СБУ з бізнес омбудсменом сьогодні не відбулася, через відсутність представника Служби безпеки. «Сьогодні зустріч не відбулася. Ми сподіваємося, що незабаром зможемо зустрітися з представником СБУ. Всього рада бізнес омбудсмена отримав 10 скарг від різних компаній імпортерів газу на дії СБУ», - зазначив представник ради бізнес омбудсмена Кирило Сластунов, який був присутній на засіданні.

 

У свою чергу, учасники заходу повідомили про початок додаткового тиску на галузь з боку управління економічної безпеки Нацполіціі, Генпрокуратури і фіскальної служби.

 

Так комерційний директор «Надії» Станіслав Батраченко повідомив, що компанія отримала запит від ДФС що складається з 42-х пунктів, на виконання якого буде потрібно близько півроку. «Імпортерам приходять ідентичні запити від Нацполіціі у справі про фінансування тероризму з однаковим формулюванням», - додав він.

 

Директор «Газтрон» Владислав Колодяжний зазначив, що ДФС розірвала договори на електронне декларування у двох його компаній, що фактично блокує господарську діяльність компаній на зовнішніх і внутрішньому ринку.

 

А представник «КПК Европлюс» Олександр Кіримов додав, що представники ГПУ активно цікавляться кримінальним провадженням, яке стало приводом тиску на газовиків.

 

Засновник групи компаній Автотранс Сергій Михайлик повідомив, що зараз у Верховній Раді знаходиться звернення нардепів до Президента, яке має зібрати 90 підписів для подальшого руху. «Хоч нас і розблокували, але хто понесе відповідальність за завдані багатотисячні збитки. Ми будемо домагатися, щоб всі винні в блокуванні імпорту зрідженого газу були покарані», - додав він

 

Представники компаній «Пропан Трейд» і «Укргазпетролеум» з яких санкції не були зняті розповіли, що на сьогоднішній день в судах знаходяться справи про розблокування зупинених цистерн, в яких відповідачем виступає ДФС. «Суди навмисне затягуються, відповідач порушує клопотання про залучення в якості третьої сторони СБУ, чим ще більше відтягує термін розгляду справ», - зазначають представники потерпілих імпортерів.

 

На засіданні також був присутній директор групи компаній «Шельф» Армен Кечіян, який розповів присутнім про тиск СБУ на виробника устаткування для ринку ЗВГ. «Дії силовиків нагадують вимагання. Ми готові показати всю нашу документацію всі контракти на імпорт і експорт нашої продукції», - зазначив він.

 

Нагадаємо, 8 лютого ПАТ «Укрзалізниця» за рекомендацією СБУ продовжила простий для 161 цистерни зі зрідженим газом на території України, які вже заблоковані близько 2 місяців.

 

Після широкого розголосу, в кінці лютого Мінекономрозвитку зняло санкції з частини імпортерів ЗВГ.

 

У свою чергу, СБУ також є ініціатором санкцій проти найбільших українських імпортерів нафтопродуктів і їх нерезидентів, які були накладені Мінекономрозвитку 6 лютого 2017 року.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини