Учасники угоди про скорочення нафтовидобутку не можуть створити механізм контролю

27.01.2017

ОПЕК з представниками деяких нафтовидобувних країн, що не входять в картель, намагаються відстежити, як йде процес скорочення видобутку нафти країнами-виробниками, які підписали угоду про це в кінці минулого року, пише іранське видання Hamshahri.

 

«Мета групи нафтовидобувних країн - підтвердити серйозність своїх намірів зупинити надлишковий і нестримний протягом трьох останніх років зростання пропозиції на ринку, усунувши існуючі побоювання з приводу того, що країни-лідери світового нафтовидобутку ухиляються від виконання взятих на себе зобов'язань», - пише видання .

 

Після підписання угоди про скорочення нафтовидобутку країнами-виробниками нафти котирування на «чорне золото» стали рости, досягнувши абсолютного рекорду за 18 місяців, що передують досягненню домовленостей, зазначає іранське видання. Однак також зазначається, що експортери чекають реальних доказів, які свідчать про виконання країнами-учасницями угоди взятих раніше на себе зобов'язань. А ціни на «чорне золото», різко підскочили вгору після підписання угоди, вже знизилися приблизно на 5%, вказує іранське видання.

 

«Як було обговорено, міністри енергетики провідних нафтовидобувних країн зустрілися ... за неформальною робочою вечерею, а потім зібралися в штаб-квартирі ОПЕК (у Відні ) для проведення першого офіційного засідання Комітету спостерігачів з контролю над видобутком нафти при ОПЕК», - йдеться у статті.

 

Сторони в даний час намагаються сконцентрувати свою увагу не стільки на те, як отримати нові статистичні дані, а на тому, як створити відповідний механізм контролю, щоб відстежити, як саме країни учасники угоди його дотримуються.

 

«Сьогодні Комітет не має для перевірки механізмів виконання угоди ніяких планів і програм по використанню зовнішніх контролюючих агентств, наприклад, зарубіжних консалтингових фірм, які могли б спостерігати або відслідковувати переміщення нафтових танкерів», - резюмує видання.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини