УГВ почне закупівлі ШФЛВ для збільшення виробництва ЗВГ.

11.03.2016

ПАТ «Укргазвидобування» (УГВ) має намір в березні оголосити тендер на закупівлю 1,5 тис. тон широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛВ) для збільшення виробництва пропан-бутану автомобільного (ПБА) на ТЦСК Базилівщина (Селещинський ГПЗ). Про це OilNews повідомив комерційний директор держкомпанії Сергій Федоренко.

 

За його словами, новий Податковий кодекс дозволяє виробникові імпортувати сировину і виробляти ЗВГ без подвійного оподаткування. «Ми плануємо почати щомісячні тендери на 1,5 тис. тон ШФЛВ. Згодом плануємо вийти на 4 тис. тони по місяцю і більше », - розповів Федоренко.

 

Нагадаємо, в 2014 році «Укргазвидобування» приваблювала давальницька ШФЛВ для переробки на Селищинське ГПЗ. Партнерами держкомпанії виступили «Агентство інвестиційного менеджменту», «Надія», «УПК-Европлюс» і «Газтрон». Однак при давальницькій переробці відбувається подвійне оподаткування: спочатку при імпорті сировини, а після - при випуску товарного ПБА / СПБТ на заводі. Це часто нівелює доцільність давальницької переробки.

 

Відзначимо, що при переробці ШФЛВ на ТЦСК Базилівщина «Укргазвидобування» виробляє ПБА і деетанпропанбутанізірованний конденсат (ДЕПБК). За інформацією OilNews, ГПЗ здатний додатково до існуючої завантаженні переробляти близько 4 тис. тон ШФЛВ.

За матеріалами:oilnews

Всі новини