«Укргазвидобування» повністю перейде на євростандарти палив через два тижні

16.09.2016

ПАТ «Укргазвидобування» (УГB) до кінця вересня планує почати випуск дизпалива (ДП) екологічного стандарту Євро-4 на потужностях Шебелинського ГПЗ. Про це розповів глава правління компанії Олег Прохоренко передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Ми зараз закінчуємо кілька проектів модернізації заводу ... Буквально через тиждень почнемо виробляти дизель Євро-4», - повідомив Прохоренко.

 

Він нагадав, що в березні цього року Шебелинський ГПЗ запустив виробництво бензину стандарту Євро-4 замість Євро-2, що дозволило йому збільшити ціну продажу з 19 тис. грн до 21 тис. грн / т, а на початку вересня почав виробництво бензину стандарту Євро -5.

 

За його словами, різниця в ціні нового ДП в порівнянні з продаваним сьогодні компанією дизпаливом стандарту Євро-2 буде порівняно з тією, яку УГВ отримало при переході з випуску бензину Євро-2 на Євро-4.

 

Прохоренко наголосив, що вартість модернізації Шебелинського ГПЗ склала  4 млн євро, тоді як попереднє керівництво компанії оцінювало цю суму в $ 100-120 млн.

 

Як повідомляв OilNews, УГВ з вересня почала виставляти в продаж бензин А-95 стандарту Євро-5. У планах компанії також продаж А-92 групи якості Євро-5. Раніше, 13 квітня, УГВ заявила про повний перехід на випуск бензинів Євро-4 і перенаправлення всього ДЕПБК на власну переробку, після цього компанія почала реалізацію спочатку бензинів А-92, з травня до них додалися високооктанові бензини, з червня - низькооктанові.

 

Довідка OilNews

 

«Укргазвидобування» - публічне АТ, акції якого належать НАК «Нафтогаз України». Основними напрямками діяльності компанії є видобуток природного газу, газоконденсату і нафти.

 

Компанія є найбільшим видобувачем природного газу в Україні, забезпечуючи понад 70% усього видобутку. До складу компанії входить Шебелинський газопереробний завод, підприємства з виробництва ЗВГ і мережі з 18 АЗС в Харківській області.

За матеріалами:oilnews

Всі новини