«Укргазвидобування» повертається до закупівель широкої фракції легких вуглеводнів на біржі

18.04.2018

ПАТ «Укргазвидобування» проведе біржові торги із закупівлі широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ) після тримісячної перерви. Бюлетень торгів, запланованих на 20 квітня, оприлюднений на сайті «Української енергетичної біржі» (УЕБ).

 

Компанія планує закупити 1 тис. тон ШФЛУ для дозавантаження СЕЛЕЩИНСЬКОГО ГПЗ. Торги по ШФЛУ вперше будуть проходити в режимі диференціалів. Ціна визначається за котируванням ЗВГ агентства Argus на білорусько-польському кордоні (Propane-Butane Poland daf Brest; середнє арифметичне значення за місяць відвантаження). Стартовий диференціал становить мінус $ 30 / т.

 

Останній раз компанія оголошувала торги із закупівлі ШФЛУ на біржі 18 січня, але вони закінчилися безрезультатно.

 

Нагадаємо, у вересні-жовтні «Укргазвидобування» закупила 3 ​​тис. тон ШФЛУ на біржових торгах на УЕБ за звичайною процедурою.

 

Як повідомляв enkorr, на форумі українського ринку нафтопродуктів Petroleum Ukraine 2017 директор з комерції УГД Сергій Федоренко відзначав, що компанія планує закупити близько 30 тис. тон ШФЛУ в 2018 році.

 

Нагадаємо, що з ШФЛУ на СЕЛЕЩИНСЬКЕ ГПЗ проводиться два продукти ПБА і конденсат газовий стабільний, який в подальшому буде переадресовано на Шебелинський ГПЗ в якості підготовленої сировини для виробництва автомобільних бензинів.

 

З 1 березня заводи з виробництва скрапленого газу УГД перейшли на випуск ПБА по новому ДСТУ EN 589 до: 2017. Виняток поки становить Шебелинський ГПЗ, на якому завершується оснащення лабораторії і тестування обладнання.

 

Довідка enkorr

 

«Укргазвидобування» - публічне АТ, акції якого належать НАК «Нафтогаз України». Основні напрямки діяльності: видобуток природного газу, газоконденсату і нафти. Компанія - найбільший добувач природного газу в Україні, забезпечує понад 70% всієї його видобутку. До складу ПАТ входить Шебелинський газопереробний завод, підприємства з виробництва ЗВГ і мережу з 19 АЗС в Харківській області.

 

У 2017 році компанія видобула 15,25 млрд куб. м природного газу, а також 470,9 тис. тон нафти і конденсату. Переробка сировини склала 510,25 тис. тон, випуск ЗВГ - 165,6 тис. тон.

За матеріалами:enkorr

Всі новини