Вже скоро на світовому ринку можливі перебої з поставками нафти.

29.03.2016

Імовірність істотних перебоїв в поставках нафти вже в недалекій перспективі стрімко збільшується через сильне падіння цін на вуглеводневу сировину, що змушує практично всі світові енергокомпанії, в тому числі і найбільші, скорочувати інвестиції в нафтовидобуток, зазначив Нейл Аткінсон, керівник підрозділу нафтових ринків Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

 

За його словами, обсяг інвестицій, необхідний для підтримки видобутку нафти на такому ж рівні, який склався в даний час, буде потрібно близько 300 млрд. доларів.

 

Підтримувати капіталовкладення на поточному рівні найскладніше США, Канаді, Мексики і Бразилії.

 

«Нам потрібні інвестиції просто для того, щоб зберігати виробництво на колишньому рівні. Якщо капіталовкладення не поновляться в 2017 і 2018 роках, ми можемо зіткнутися зі зростанням цін на нафту, оскільки обсяги поставок не зможуть задовольнити попит », - заявив Аткінсон.

 

Понад 100 млрд. доларів - це ті інвестиції, від яких уже відмовилися світові нафтові компанії. Практично в усі енергетичному секторі компаніями знижуються дивіденди, скорочуються десятки тисяч робочих місць, а також розпродаються активи нафтогазовидобувних підприємств.

 

Однак Аткінсон вважає, що найгірше для ринку «чорного золота» вже позаду, оскільки «на якийсь час» він намацав дно, але в більш віддаленій перспективі не можна виключати нового різкого падіння цін на вуглеводневу сировину.

За матеріалами:oilexp

Всі новини