Україна пропонує Білорусі наростити завантаження НПЗ

11.11.2016

Україна може постачати нафту на білоруські нафтопереробні заводи для давальницької переробки. Про це в Мінську заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

 

«Є можливість поставки нафти як давальницької сировини для переробки на ваших підприємствах», - заявив український міністр на засіданні міжурядової білорусько-української комісії з питань торгово-економічного співробітництва, передає «Інтерфакс-Захід».

 

Крім того, Зубко зазначив низьку впізнаваність світлих нафтопродуктів з Білорусі та запропонував розробити програму з брендування при продажу в Україні.

 

За інформацією прес-служби білоруського уряду, за січень-вересень республіка експортувала в Україну нафтопродуктів на $ 1,3 млрд, що на 3,5% більше рівня аналогічного періоду 2015 року.

 

Як повідомляв OilNews, в кінці жовтня перший ешелон з азербайджанською нафтою був доставлений через територію України на Мозирський нафтопереробний завод. Раніше, 19 жовтня, в нафтогавані Одеського порту ошвартувався танкер ALHANI (прапор Лівії) з 84,7 тис. тон. Азербайджанської нафти, призначеної для Республіки Білорусь.

 

Як повідомило джерело OilNews в українському офісі азербайджанської компанії, цю нафту для білоруського НПЗ поставило трейдинговий підрозділ SOCAR в Швейцарії. При цьому повідомлення в ЗМІ про давальницькій переробці нафти в компанії не підтвердили. «Формат переробки поки знаходиться на узгодженні», - повідомив співрозмовник.

 

Відзначимо, що за білоруським законодавством давальцем нафти може виступати тільки компанія-резидент.

 

OilNews взяв коментар з цього питання у виконуючого обов'язки генерального директора компанії «Укртранснафта» Андрія Пасішника

 

- Заява Зубко зроблено виключно в рамках реалізації проекту запуску нафтопроводу «Одеса-Броди» під азербайджанську або іранську нафти. До нас звертається багато трейдерів готових постачати нафту на переробку в Мозир, ці пропозиції збіглися зі зниженням обсягів поставок нафти до Республіки Білорусь з Росії, через що вивільняється частина технологічних потужностей НПЗ.

 

Самим білорусам купувати [азербайджанську і іранську] нафту економічно не вигідно, так як її вартість не конкурента в порівнянні з російськими пільговими поставками. Однак існує можливість віддати частину вільних потужностей під давальницьку переробку і заробити на процесингу.

 

«Укртранснафта» зацікавлена ​​в реалізації даного проекту виключно в частині запуску нафтопроводу з Південного і отриманні додаткового прибутку на наданних транспортних послугах.

За матеріалами:oilnews

Всі новини