Україна ввела санкції проти найбільшого російського ж / д перевізника зрідженого газу «СГ-Транс»

20.10.2016

Україна ввела санкції проти компанії ТОВ «СГ-Транс», яке надає послуги з перевезення нафтопродуктів, зокрема зрідженого газу.

 

Відповідне рішення було закріплено рішенням Ради Національної безпеки і оборони України (РНБО) від 16 вересня 2016 року і указом Президента України №467 / 2016.

 

За рішенням української влади, щодо «СГ-Транс» вводиться обмеження на торговельні операції на території України, повне призупинення транзиту ресурсу, польотів і перевезень по території України, а також зупинка всіх економічних і фінансових зобов'язань щодо цієї компанії.

 

За даними консалтингової компанії UPECO поставки скрапленого газу з Росії в цистернах «СГ-Транс» складають більше 50% місячного імпорту з цієї країни (близько 50 тис. тон ЗВГ). Послугами «СГ-Транс» користується більшість постачальників зрідженого газу з РФ: «Роснефть», «Сургутнефтегаз», «Сибур».

 

Зараз вітчизняні трейдери відзначають, що заборона на перетин кордону цистерн «СГ-Транс» може внести корективи в графік відвантажень газу в Україну. Учасники ринку сходяться на думці, що така «трубулентность» може тривати близько 10-14 днів.

 

«На сьогоднішній день в Росії профіцит газових цистерн, тому їм можна знайти заміну, але для цього потрібен час. Можливо, в зв'язку з цим самі компанії, що надають залізничний транспорт, а також виробники, які володіють ж / д парком, переглянуть напрямки, за якими курсують їх цистерни », - зазначають учасники ринку.

 

Втім, трейдери не виключають, що через санкції російські компанії можуть підвищити вартість оренди цистерн або штрафних санкцій за їх простій. Наприклад, на сьогоднішній день оренда цистерни становить близько $ 30-35 / сут.

 

На даний момент учасники ринку України і Росії не до кінця розуміють механізм виконання рішення про введення санкцій. «За нашими даними на жовтень« Роснефть »поставить в Україну близько 30 тис. тон ЗВГ саме в цистернах орендованих у« СГ-Транс ». Ми не знаємо, як буде контролюватися в'їзд транспорту ЗГ в Україні і що буде з цистернами, які перетнули кордон після введення заборони », - розповів один з російських трейдерів. «Цілком ймовірно« Укрзалізниця »буде направляти повідомлення про заборону в'їзду на територію України транспорту СГ-Транс» (власник вказується разі перевірки коду цистерни, а також в документах на повернення) », - додав інший трейдер. «Напевно, нам доведеться писати листи на заводи з проханням замінити рухомий склад, оскільки більшість виробників в РФ мають довгострокові контракти з компанією СГ», - додав вітчизняний імпортер ЗВГ з Росії.

 

В цілому українські газовики зі скептицизмом ставляться до таких дій «Зараз в Україні поставки палива здійснюють більшість компаній з РФ, проти яких водилися санкції», - відзначають вони.

 

У свою чергу представники вітчизняного перевізника, компанії «Укрспецтрансгаз» заявили про готовність надавати послуги з перевезення ЗВГ за межами України. Однак, на сьогоднішній день у виробників скрапленого газу з РФ поширена політика, яка спрямована на першочергове  використання цистерн, які належать російським компаніям.

 

Відзначимо, що крім імпорту ЗВГ в Україні рухомий склад «СГ-Транс» використовується і в режимі транзиту через українську територію. Основним ресурсодержателем «транзитного» ЗВГ є «Сибур», який активно використовує цистерни «СГ-Транс».

 

Крім того під санкції потрапила і компанія «Башнефть», контрольний пакет якої недавно придбала «Роснефть». Учасники ринку відзначають, що вони не працюють персонально з «Башнефть», а з її афілійованими підприємствами-заводами про які в списку нічого не говориться. Відзначимо, що «Роснефть» є одним з найбільших постачальників скрапленого газу та дизельного палива в Україну.

 

«СГ-Транс» російська компанія-перевізник, яка володіє парком з 21 тис. цистерн і має у своєму розпорядженні мережу з 9 філій з транспортування газу і 9 ремонтно-випробувальних пунктів з обслуговування рухомого складу (РВП).

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини