Україна ввела санкції проти Курченко, «Роснефти», «Лукойлу» і «Газпромнафти»

24.05.2018

Рада національної безпеки і оборони ввела нові і продовжила  старі санкції проти російських компаній, колишнього глави ВЕТЕК Сергія Курченко, а також на осіб, які займають посади так званих «міністрів енергетики» ДНР, ЛНР. Крім того, санкції були накладені на главу «Газпрому» Олексія Міллера, а також на компанії «Роснефть» і «Лукойл».

 

Відповідне рішення РНБО 2 травня 2018 року була опублікована на сайті Президента України.

 

Згідно з документом, під санкції потрапив екс-власник групи компаній «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» (ВЕТЕК) Сергій Курченко. Йому заборонено виводити капітал його компаній за межі України, здійснювати операції з цінними паперами, отримувати дозволи і ліцензій Нацбанку на здійснення інвестицій. Також блокуються всі активи Курченко на території України.

 

Також, під санкції потрапили компанії «Роснефть», «Лукойл» і «Газпромнефть». Згідно з указом РНБО всі активи «Роснефти», «Лукойлу» і «Газпромнафти» в Україні блокуються. Крім того, вводиться обмеження торгових операцій із зазначеними компаніями і запобігання виведенню капіталу зазначених компаній за межі України. Санкції проти «Роснефти», «Лукойлу» і «Газпромнафти» ввелись на три роки.

 

Відзначимо, що зазначених компаній не було в попередньому списку санкцій, які РНБО затвердив 28 квітня 2017 року.

 

У список також потрапили: «заступник глави Комітету з питань промислової політики, транспорту і паливно-енергетичного комплексу Держради Республіки Крим» Сергій Власов, «міністр палива і енергетики Республіки Крим» Вадим Бєлік, «міністра вугілля і енергетики» ДНР Олексій Грановський, «міністр палива , енергетики та вугільної промисловості »ЛНР Дмитро Лямін, заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, держсекретар Міністерства вугільної промисловості і енергетики Сербії Деджанскі Стевіца, офіційний представник президента нафтової кому Аніі «Лукойл» в Україні Сергій Чмихалов, глава правління «Газпрому» Олексій Міллер, заступник директора «Чорноморнафтогазу» Василь Рогатин, член ради директорів російського нафтохімічного холдингу «СИБУР» Кирило Шамалов.

 

Крім того, санкції проти компаній «Башнефть» і «Чорноморнафтогаз» були продовжені на 3 роки. Також, на три роки продовжили санкції проти перевізників зрідженого газу і нафтопродуктів, компаній «СГ Транс» і «Першої вантажної компанії».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини