Українська Асоціація скрапленого газу попередила владу про наслідки зупинки імпорту LPG

05.12.2016

«У листопаді 2016 Службою безпеки України (СБУ) спільно з Державною фіскальною службою і її підрозділами, в тому числі Енергетичної митницею фактично почалося і до сих пір триває блокування імпорту зрідженого газу цілого ряду українських компаній-імпортерів. Ці компанії забезпечують 40% імпортним скрапленим газом українських споживачів. В даний час десятки тисяч тонн необхідного державі автомобільного скрапленого газу не розмитнені і заарештовані с», - йдеться в листі.

 

Блокування діяльності цих компаній полягає в порушенні щодо них кримінальних проваджень, в рамках розслідування яких, Службою безпеки України направляються на адресу митних органів листи, доручення і вимоги про необхідність затримання вантажів, обов'язкове інформування СБУ про їх прибуття за адресою цих компаній, необхідність відбору проб і зупинки митного оформлення до подальших вказівок СБУ. Щодо окремих імпортерів розмитнення відбувається, але з одночасним незаконним затриманням і вилученням вантажів з подальшим арештом товару. Предметом порушених кримінальних проваджень є фінансування тероризму. «Такі формулювання, на наш погляд, вимагають дуже ретельного і відкритого розслідування. Аналогічну ситуацію з блокуванням ми бачили в період 2012-2013 років коли одним з головних методів перешкоди господарської діяльності таких суб'єктів господарювання та тиску на них були банальні затримки митних оформлень, де все несли великі збитки крім однієї компанії пана Курченко. Такі дії силовиків привели до локального дефіциту автомобільного скрапленого газу, що призвело до підвищення його вартості в роздрібних мережах операторів. У деяких мережах залишків товару для реалізації споживачам на заправках залишилося всього на кілька днів. До цього часу з боку митниці та СБУ на адресу однієї з цих компаній не надійшло пояснень своїх дій, чи не надано жодного документа, який би давав правові підстави для здійснення заходів щодо блокування вантажів з боку органів влади», - стверджують в УАЗГ.

 

На думку газовиків, зараз скраплений газ (пропан-бутан) також використовується аграріями як альтернатива природному газу в господарській діяльності, зокрема, підготовка зернових культур до продажу. За нашими даними, на зрідженому газі працюють близько 2000 сушарок, які обробляють урожай 2016 року. За попередніми підрахунками за втручання СБУ в роботу ринку скрапленого газу аграрії тільки кукурудзи можуть втратити мільйони тонн.

 

Отже, компанії зазнають значних збитків, які безпосередньо пов'язані з простоями цистерн на під'їзних коліях Укрзалізниці та штрафами, пов'язаними з обігом і несвоєчасним поверненням цистерн з території України відповідно до умов зовнішньоекономічних контрактів.

 

У УАЗГ підкреслюють, що подальше штучне блокування митного оформлення імпортного скрапленого газу призведе до дефіциту палива на ринку і значного подорожчання. Як наслідок - по ланцюгу зростання цін на товари і послуги в Україні і далі - черговий виток інфляції і кризового стану економіки держави.

 

«Українська Асоціація скрапленого газу закликає Вас терміново втрутитися в ситуацію, надати допомогу в швидкому розслідуванні яким чином скраплений газ впливає на безпеку України. Знайти шляхи розблокування поставок газу і надання можливості виконувати свої зобов'язання перед споживачами. Неприпустимо знищити бізнес і компанії, які себе зарекомендували як порядні учасники ринку», - резюмують в повідомленні.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини