Українська асоціація скрапленого газу закликає знизити акциз на бутан в цілях безпеки

05.07.2016

Українська асоціація скрапленого газу звернулася до учасників ринку і автолюбителям з проханням підтримати зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування зрідженого газу марки БТ (Бутан). Про це нафторинку повідомили в Асоціації.

 

В Асоціації пояснюють необхідність зниження занадто високого акцизу на ввезення бутану зростаючими ризиками безпеки на Державну податкову службу і АГЗП:

 

«В Україні встановилася аномально спекотна погода, яка підвищує тиск насичених парів скрапленого газу в ємкостях на Державну податкову службу і АГЗП до межі аварійного тиску. Це сприяє неможливості ефективного зберігання, транспортування та використання скрапленого газу. Власники ДПС і АГЗС фіксують аварійні викиди надлишкових парів в атмосферу і ускладнення заправки автомобілів автогазом », - попередили в Асоціації.

 

«Дана ситуація склалася через фактичну неможливість ввезення в Україну скрапленого газу марки БТ. Згідно з недавніми законодавчими змінами до Податкового кодексу, з 01.01.16 ввезення скрапленого газу групи по УКТЗД 29 обкладається акцизом 170 євро за 1000 л (наприклад, звичайний скраплений газ (СПБТ) УКТЗД 27 .... 31 євро за 1000 л), що є фактичною забороною ввезення газів зі зниженим тиском, які щоліта імпортувалися для запобігання аварійних ситуацій в ємкостях, збільшення пробігу на автомобілях і збереження людського життя. Ініціативна група, яка простягнула дані зміни, під виглядом "доброї справи", поставило під загрозу безпеку життів у 30 тис. Співробітників галузі та близько 2 млн автолюбителів », - повідомили в Асоціації.

 

Українська асоціація скрапленого газу (ULPGA) закликає відмовитися від «новел» в Податковому кодексі України. Також Асоціація звертається до учасників ринку з проханням фіксувати та надавати скарги користувачів, повідомляти про кількість аварійних ситуацій на Ваших об'єктах, трагічних випадків або аварій, а також про інші випадки через надлишкового тиску в ємностях.

 

В Асоціації констатують, що завдяки використанню зрідженого газу в 2015 році, за підрахунками ULPGA, громадяни заощадили близько 15 млрд грн. Крім того, використання скрапленого газу зменшило відтік валюти з України на суму від $ 120-140 млн / рік.

 

Нагадуємо, що Українська Асоціація скрапленого газу з 2011 року входить до складу Європейської асоціації (ELPGA) і має право захищати права галузі в Європейському парламенті і комісії енергетичної безпеки Європи.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини