Українські компанії відновили імпорт польського бензину

15.01.2018

ОККО, WOG, Socar і «Альянс Ойл Україна» відновили імпорт бензину марки А-95 виробництва польського НПЗ в м. Плоцьку, що належить концерну «Орлен». Останній раз поставки польських бензинів в Україні здійснювалися травнем 2017 року.  Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95».

 

Поставки відновилися в грудні. Тоді було сумарно поставлено 4,5 тис. тон,  ще 2,6 тис. тон було імпортовано за 8 днів січня.

 

Найбільшим постачальником став WOG, імпортувавши 3,2 тис. тон. ОККО поставила 2,6 тис. тон, Socar - близько 1 тис. тон, «Альянс Ойл Україна» - 0,3 тис. тон.

 

У січні-травнем 2017 року до припинення імпорту, з Польщі в Україну було поставлено 19,2 тис. тон бензинів. Основними одержувачами польського А-95 були WOG, «Альянс Ойл Україна» і Socar.

 

Нагадаємо, крім бензинів, в травні зупинився також імпорт ДП. За 5 місяців 2017 року імпорт ДП склав 26,9 тис. тон.

 

За наявними у enkorr даними, зупинка експорту в Україну сталася через брак продукту на внутрішньому ринку Польщі. За даними джерел в польському концерні, недавнє відновлення поставок поки не означає їх стабільності в майбутньому, так як «Орлен» активно розглядає морський експорт, ліквідність якого значно зросла в останні місяці.

 

«Діючі терм-контракти з українськими контрагентами припускають можливість поставок як польського, так і литовського бензину, але, швидше за все, ставка все ж робиться на Литву», - вважає джерело enkorr.

 

З 2016 року з Польщі в Україну було поставлено 59 тис. тон бензинів (при загальному імпорті 1,5 млн тон) і 104 тис. тон ДП (при імпорті 5,3 млн тон).

 

Довідка enkorr

 

PKN Orlen - одна з найбільших в Центральній Європі нафтопереробних компаній. Управляє сім'ю НПЗ: у Польщі (3), Чехії (3) і Литві (1), включаючи ультрасучасний НПЗ в Плоцьку. Також PKN Orlen управляє мережею з 2679 АЗС: 1749 в Польщі, 565 в Німеччині, 339 в Чехії і 26 в Литві. Група є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Україну.

За матеріалами:enkorr

Всі новини