Українські оператори перекуповують ЗВГ в Польщі і імпортують з Мажейкяя

22.07.2016

У зв'язку з дефіцитом на ринку скрапленого газу, а також високими преміями на російський ресурс для українського ринку оператори перекуповують окремі партії ЗВГ на території Польщі, а також почали імпорт СПБТ з НПЗ Orlen Lietuva. Про це OilNews повідомили самі постачальники.

 

Так, компанія «КПК Комерц» законтрактувала невелику партію в 40 тон газу у польського трейдера зі ст. Брест в Білорусі. За словами начальника відділу реалізації КПК Сергія Єрмакова, подібні пропозиції, що проходять за ціною, є і на ряді ДПС в прикордонних районах Польщі.

 

За інформацією OilNews, на сьогодні такі пропозиції становлять близько $ 300-340 / т. У той же час російські виробники, скориставшись ситуацією, пропонують СПБТ по $ 380 / т.

 

Невеликі партії російського газу у польських компаній також придбала полтавська «Надія». Крім того, оператор, за словами заступника генерального директора Станіслава Батраченко, поставив пробну партію в 240 тон СПБТ виробництва Мажейкяйського НПЗ Orlen Lietuva.

 

Відзначимо, що дефіцит ЗВГ на українському ринку був викликаний скороченням імпортних поставок з РФ і Білорусі в кінці червня. Слідом за цим злетіли ціни на український ЗВГ.

 

Як повідомляв OilNews, на додатковому аукціоні, який відбувся 20 липня, «Укргазвидобування» реалізувала 4 263 тон зрідженого газу за ціною 15 000-16 000 грн / тону без урахування вартості наливу (263 грн / тону). На думку великого гравця столичного регіону, ситуація з дефіцитом ЗВГ в Україні буде спостерігатися ще близько місяць.

За матеріалами:oilnews

Всі новини