«Укргазвидобування» має намір удвічі збільшити потужності Шебелинського ГПЗ

20.12.2017

ПАТ «Укргазвидобування» має намір збільшити потужності з переробки Шебелинського ГПЗ з 550 тис. тон до 1 млн тон.

 

Про це сьогодні на UGV Technology day повідомив комерційний директор держкомпанії Сергій Федоренко.

 

Він зазначив, що поточні обсяги завантаження підприємства становлять близько 550 тис. тон «При цьому обсязі переробки у нас закладені інвестиційні проекти: комплекси гідроочищення і ізомеризації, а також використання технології депарафінізації для виробництва арктичних сортів ДП», - зазначив Федоренко.

 

Орієнтовна вартість двох нових установок становить $ 27 млн, а проектні потужності - 100 і 150 тис. тон на рік відповідно. Запуск установки ізомеризації дозволить додатково отримувати близько 156 тис. тон бензину Євро-5, за рахунок більш дешевих продуктів (бензолосклодова фракція і риформат).

 

Вихід на режим установок гідроочищення ДП та ізомеризації запланований на перше півріччя 2020 року.

 

Федоренко додав, що зараз на розгляді в НАК «Нафтогазі», який є акціонером компанії, знаходяться проекти зі збільшення переробки сировини з 550 тис. тон до 1 млн тон. НАКу представили проект з будівництва установки екстракції ароматичних вуглеводнів, загальною вартістю $ 25 млн. Це дозволить виробляти до 35 тис. тон бензолу, який поставляється на нафтохімічні підприємства. Також розробляється проект по переробці мазуту, щоб зменшити його вихід з 4,7% до 1% готової продукції ГПЗ.

 

Паралельно в «Укргазвидобуванню» мають намір закупити печі для Шебелинського ГПЗ, встановити нову систему автоматизації та диспетчеризації на заводі.

 

За словами комерційного директора компанії на ГПЗ встановлять ж / д ваги, а наливні естакади обладнають системами нижнього наливу. Крім того, буде повністю перебудований цех автомобільного наливу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини