«Укрнафта» зупиняє випуск ЗВГ в Гнідинці та Качанівці через Держгеонадр

06.07.2017

Через дії Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) «Укрнафта» може повністю зупинити виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ і істотно знизити на Качанівському ГПЗ.

 

Про це Нафторинку повідомили в «Укрнафті».

 

У компанії розповіли, що 27 червня 2017 в зв'язку з закінченням терміну дії спеціальних дозволів Держгеонадр на видобуток нафти і газу, ПАТ «Укрнафта» припинила видобуток вуглеводнів на Артюховский, Анастасіївському, Коржівського і Рибальському родовищах.

 

Це призвело до значного зменшення надходження вуглеводневої сировини на Гнідинцівський ГПЗ (нафти з конденсатом на 50%, і газу на 80%). В результаті було зупинено роботу цеху переробки газу (абсорбційної-газофракційні установки з блоками охолодження і осушення газу, з компресорними станціями третього ступеня цеху). Таким чином, газофракційна установка переведена на періодичний режим роботи.

 

Зменшення обсягів надходження вуглеводневої сировини, стало причиною падіння місячного обсягу виробництва зрідженого газу на Гнідинцівському ГПЗ в липні з як 3200 тон до 705 тон (-80%).

 

Також в результаті зупинки дії спецдозволів, була припинена робота Анастасівській газліфтній компресорній станції і вимушено зменшена завантаження цехів переробки газу Качанівського ГПЗ.

 

Скорочення обсягів надходження вуглеводневої сировини, стало причиною зниження місячного обсягу виробництва зрідженого газу на Качанівському ГПЗ з 6400 тон до 4309 тон (-32,7%).

 

Крім того, в «Укрнафті» повідомляють, що в зв'язку з припиненням видобутку також буде припинена подача природного газу в м.Прилуки та інші населені пункти Прилуцького та Варвинського районів Чернігівської області.

 

Таким чином, за даними консалтингової компанії UPECO, через зупинку видобутку вуглеводневої сировини, виробництво зрідженого газу на підприємствах ПАТ «Укрнафта» в липні може скоротитися майже на 50% до 6100-6200 тон. Це може спричинити дефіцит газу внутрішнього виробництва і спровокувати ще більший стрибок цін на LPG в Україні.

 

Нагадаємо, Держгеонадр України відмовляє «Укрнафті» у продовженні спеціальних дозволів на видобуток нафти і газу, термін дії яких закінчується у 2017 році. Через дії регулятора «Укрнафта» може додатково втратити 20% річного обсягу видобутку нафти в цьому році і 50% в наступному році.

За матеріалам:nefterynok

 

Всі новини