«Укрнафта» переглядає плани по бурінню через непродовження спецдозволів

18.07.2017

Інвестиційний комітет ВАТ «Укрнафта» прийняв рішення заморозити проект з розвідувального буріння на Великобубновському родовищі в Сумській області. Проект передбачав завершення буріння нової розвідувальної свердловини № 119-Г глибиною 3 тис. метів з середньодобовим діабетом 23 тони нафти на добу. Однак через невирішені питання з продовженням спецдозволів інвесткомітет був змушений заморозити буріння. Термін дії спеціального дозволу на Великобубновському родовищі спливає 24 грудня 2019.

 

Нагадаємо, з початку поточного року через бездіяльність Держгеонадр «Укрнафта» була змушена зупинити видобуток на шести родовищах в Сумській і Львівській областях. В результаті, жителі восьми населених пунктів залишилися без газопостачання, а компанія втратила приблизно 20% добового видобутку нафти і конденсату, два газопереробні заводи переведені в режим завантаження: виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ скоротилося майже на 80%, на Качанівському ГПЗ - на 30% . У 2017 році закінчується термін дії 9 спецдозволів, в 2018 - 27 і в 2019 - 22 спецдозволів «Укрнафти».

 

Як повідомлялося раніше, «Укрнафта» своєчасно і в повному обсязі подала в Держгеонадр необхідні документи на продовження 9 спецдозволів. Посадові особи Держгеонадр неодноразово відмовляли в продовженні терміну дії ліцензій. При цьому вони обґрунтовували свої дії наявністю у підприємства податкового боргу, навіть після того, як відповідні положення п. 15 порядку надання спеціальних дозволів були визнані протиправними та скасовані судом. Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Києва, було підтверджено в апеляційній і у вищій інстанціях і набрало законної сили 17 січня 2017, наявність податкового боргу не є законною підставою для відмови у продовженні ліцензій.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини