«Укрнафта» підбила підсумки роботи за І квартал 2017 року

16.05.2017

У І кварталі 2017 компанії вдалося зберегти добовий видобуток нафти і конденсату на рівні 4,1 тис. тонн, що практично відповідає показникам 2016 року. Виробництво нафти з конденсатом, а також природного газу знизилося порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому темпи зниження видобутку вуглеводнів сповільнилися, що обумовлено, в тому числі, зростанням обсягу капітальних інвестицій.

 

Фінансові результати «Укрнафти» в І кварталі 2017 істотно покращилися. Чистий дохід зріс в 2,4 раза, передусім у результаті зміцнення цін на нафту і зріджений газ. У І кварталі 2017 «Укрнафта» отримала чистий прибуток у розмірі 71,1 млн грн., що відображає позитивні тенденції в операційній діяльності компанії, а також зниження рівня рентних ставок на видобуток нафти з початку 2017.

 

У І кварталі 2017 компанія виплатила 2,7 млрд грн. податкових платежів, що на 966 млн грн. вище показника за аналогічний період минулого року. Натепер «Укрнафта» виконує податкові зобов'язання 2017 у повному обсязі. Водночас, компанія продовжує нести витрати на формування забезпечення під можливі штрафи і пені за несплачені рентні платежі і податки минулих періодів, які в І кварталі 2017 сягнули 885 млн грн.

 

В рамках пошуку вирішення проблеми податкової заборгованості Правління «Укрнафти» розробило альтернативний план фінансового оздоровлення компанії і проводить консультації щодо практичних аспектів його реалізації. Компанія також продовжує дії зі стягнення дебіторської заборгованості, в тому числі в рамках позовів, поданих у 2016.

 

Капітальні вкладення в І кварталі 2017 становили 152 млн грн., збільшившись на 24%. Компанія наростила вкладення в оновлення і ремонт обладнання, а також капітальні ремонти свердловин.

 

У 2017 закінчується термін дії 9 ліцензій «Укрнафти», на які припадає приблизно 20% обсягу річного видобутку нафти і конденсату. На сьогоднішній день Держгеонадра не має законних підстав відмовляти у продовженні терміну дії ліцензій. У березні 2017 «Укрнафта» звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з вимогою зобов'язати Держгеонадра продовжити всі 9 ліцензій, термін дії яких закінчується в поточному році. 

За матеріалами:nefterynok

Всі новини