«Укрнафта» продовжує практику аукціонів ЗВГ «з голосу»

19.02.2018

ПАТ «Укрнафта» оголосила на 21 лютого аукціон з продажу скрапленого газу за процедурою «з голосу». Це вже треті торги газом компанії (попередні змагання проводилися 21 грудня 2017 року і 24 січня 2018 року), на яких вона проігнорувала новий порядок проведення аукціонів. Бюлетень торгів оприлюднено на «Українській міжбанківській валютній біржі» (УМВБ).

 

На торги виставлено 1200 тон СПБТ з відвантаженням ж / д з Гнідинської ГПЗ. Ще 7 820 тон виставлені з відвантаженням автотранспортом з того ж Гнідинської, Качанівського і Долинського ГПЗ. Загальна вартість ресурсу - 171,8 млн грн.

 

Нагадаємо, на минулих торгах 24 січня весь ЗВГ з відвантаженням залізницею (900 т) відійшов учасникам ринку за стартовою ціною, решті обсяг (7 700 т) викупила компанія з орбіти "Привату".

 

Електронні торги ЗВГ дозволені урядом з 4 грудня 2017 року відміну від ПАТ «Укргазвидобування», яка відразу скористалася перевагами нового порядку, «Укрнафта» відмовляється проводити торги за новою процедурою, що передбачала анонімність учасників під час торгів.

 

На прес-конференції 14 лютого представники «Укрнафти» відмовилися відповідати на питання enkorr, чому компанія ігнорує можливості нового порядку проведення аукціонів.

 

Як відомо, протягом останніх трьох років на торгах зрідженим газом відбувається змова з метою розподілу ресурсу на користь компаній групи «Приват», яка контролює «Укрнафту». Перед торгами представник «Укрнафти» пояснює іншим покупцям, який обсяг буде викуплений «Приватом» і якою буде видданий для розподілу між іншими покупцями, які також домовляються між собою про розподіл обсягів. У підсумку структури "Привату" викуповують гнітючий обсяг за ціною на 500-1000 грн / т нижче за ринок, а залишок набуває пул трейдерів за ринковими цінами.

 

Раніше enkorr неодноразово повідомляв про збиткові продажі зрідженого газу «Укрнафтою», на яких тільки за каденцію Марка Роллінса як голова правління компанія недоотримала близько 200 млн грн (102 млн грн в 2017 році).

 

Довідка enkorr

 

НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти». Компанії, що входять в сферу впливу групи «Приват» Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління «Укрнафтою» здійснює група «Приват». Станом на 1 січня 2018 року «Укрнафта» залишається найбільшим боржником по сплаті податків перед держбюджетом. На неї припадає близько 20% всієї заборгованості по країні.

За матеріалами:enkorr

Всі новини