«Укрнафта» відновить видобуток на Битків-Бабченському і Леляківському родовищах

13.02.2017

ПАТ «Укрнафта» повідомляє, що найближчим часом, після тривалої перерви, буде відновлено роботу на Битків-Бабченському і Леляківському родовищах. Державна служба геології та надр України продовжила відповідні дозволи на видобуток вуглеводнів. В даний час ведуться підготовчі роботи і завершується процес отримання дозвільної документації.

 

Видобуток на Леляківському родовищі була припинена в травні 2016 року, а на Битків-Бабченському - в липні 2015 року, після того, як Державна служба геології та надр не продовжила термін дій цих дозволів.

 

В результаті зупинки робіт на цих родовищах в 2016 році недоотриманий обсяг вуглеводнів перевищив 75 тис. тон нафти і 31 млн м3 природного газу, при цьому держава недоотримала близько 320 млн грн рентних платежів, крім податку на прибуток і ПДВ. Крім цього, припинення видобутку привела до погіршення екологічної обстановки в населених пунктах в районі Битків-Бабченського родовища.

 

Вирішенню Держгеонадр про продовження ліцензій передував ряд судових рішень в січні 2017 року, зокрема рішення Вищого адміністративного суду України щодо ліцензії на Битків-Бабченському родовище і рішення Київського апеляційного адміністративного суду, що стосується правил продовження і видачі ліцензій на надрокористування.

 

«Ми очікуємо відновлення робіт на Леляківському і Битків-Бабченському родовищах найближчим часом. Призупинення видобутку не принесло користі ні державі, ні компанії. «Укрнафта» розраховує на продовження ще 9 ліцензій на видобуток у 2017 році», - сказав Джонатан Поппер, заступник Голови Правління, Виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії і розвитку.

 

ПАТ «Укрнафта» належить 55% статутного капіталу ТОВ СП «Каштан Петролеум Лтд.», яке з 1996 року володіє спеціальними дозволами (ліцензіями) на видобуток вуглеводнів на Леляківському родовищі, і 100% статутного капіталу ТОВ СП «Укркарпатойл Лтд.», яке з 1995 року володіє ліцензією на видобуток вуглеводнів на Битків-Бабченському родовищі.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини