«Укрнафта» відновлює видобуток на 6 родовищах

11.12.2017

Фахівці ПАТ «Укрнафта» продовжують відновлювати роботу свердловин на 6 родовищах, зупинених раніше через відмову Державної служби геології та надр України у продовженні ліцензій на видобуток. На сьогоднішній день на Анастасіївському, Артюховському, Коржівському, Південно-Панасівському, Рибальському і Заводовському родовищах відновлено роботу 80 з 132 видобувних свердловин.

 

Завдяки відновленню роботи на 6 родовищах «Укрнафта» збільшила рівень добового видобутку нафти, конденсату та газу. З початку грудня показник середньодобового видобутку нафти і конденсату по компанії склав 3,9 тис. тон, що на 18% вище, ніж в період вимушеної зупинки родовищ. В цей же період показник середньодобового видобутку газу зріс на 12% - до 2,9 млн м3.

 

Разом з тим, незважаючи на позитивну динаміку, показники добового видобутку поки не відновилися до колишнього рівня. У 1 кварталі 2017 року, до зупинки першого з 6 родовищ, компанія добувала в добу 4,1 тис. тон нафти з конденсатом і 3,5 млн м3 газу.

 

Маврикій Калугін, Заступник Голови Правління, Виконавчий Віце-Президент з видобутку і переробці:

 

«Ми зробимо все можливе для відновлення рівня видобутку. Разом з тим розуміємо, що вийти на колишні показники швидше за все не вийде з ряду технічних причин. У тому числі через погіршення експлуатаційної якості пластів внаслідок консервації свердловин, низького пластового тиску, поломок устаткування. По ряду газових родовищ відновити колишній рівень видобутку, ймовірно, вже неможливо. Через проблеми з продовженням ліцензій та невизначеності щодо тривалості вимушеного простою нам довелося відкласти технічні заходи і інвестиційні проекти на цих родовищах».

 

Виробничі втрати за період простою склали близько 92 тис. тон нафти і конденсату і 76,3 млн м3 газу. «Укрнафта» недоотримала близько 1,4 млрд грн. доходу, а держава - близько 450 млн грн. податкових доходів тільки від рентної плати.

 

У 2018 році закінчується термін дії 27 ліцензій «Укрнафти», на які припадає 45% річного видобутку нафти і конденсату і 25% річного видобутку газу в компанії. Компанія вже подала в Держгеонадра 21 заявку на продовження ліцензій і найближчим часом подасть інші заявки.

 

Довідка:

 

ПАТ «Укрнафта» - найбільша нафтовидобувна компанія України. Частка суспільства в загальнодержавному видобутку нафти з газовим конденсатом в 2016 році склала 68%, частка в загальному видобутку газу - 6,6%. Бурові управління ПАТ «Укрнафта» мають 46 бурових установок, 1946 нафтових і 172 газових свердловин. ПАТ «Укрнафта» володіє 537 АЗС в більшості регіонів України. 50% + 1 акція товариства належить НАК «Нафтогаз України». 

За матеріалами:nefterynok

Всі новини