«Укртатнафта» планує збільшити виробництво на 11% до кінця 2017 року

14.08.2017

ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький) до кінця 2017 року планує збільшити переробку нафтової сировини до 2,43 млн тон, що на 237 тис. тон (або на 11%) більше, ніж в 2016 році.  Про це «Телеграфу» повідомив виконуючий обовязки голови правління «Укртатнафти» Олексій Плакасов.

 

Він зазначив, що в першому півріччі 2017 року підприємство переробило 1,12 млн тон нафтової сировини, що на 43 тис. тон (4%) більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Збільшення обсягів переробки, за словами топ-менеджера, забезпечено налагодженням стабільних поставок азербайджанської нафти Azeri Light.

 

Як повідомляв OilNews, в червні 2017 року радник голови правління з фінансових питань ПАТ Євген Кричевський заявив, що компанія має намір розвивати оптову торгівлю нафтопродуктами.

 

«На даний момент ми пропонуємо співпрацю як за спотовими, так і по термовим (довгостроковим) контрактами», - заявив він, додавши, що Кременчуцький НПЗ в змозі забезпечити 60-70% потреб ринку світлих нафтопродуктів України.

 

Як переваги співпраці з «Укртатнафтою» Кричевський зазначив, що компанія працює безпосередньо від заводу до замовника, минаючи проблемні ланки і виключаючи втрати нафтопродуктів при транспортуванні, а якість нафтопродуктів контролюється на всіх етапах - від виробництва до «пістолета» на АЗС.

 

Нагадаємо, раніше «Укртатнафта» підписала контракт з азербайджанською компанією SOCAR на щорічну поставку 1,3 млн тон азербайджанської нафти для переробки на Кременчуцькому НПЗ. Під цей проект «Укртранснафта» заповнила нафтопровід Одеса-Кременчук азербайджанською нафтою, а витиснену в Кременчуці нафту Urals перевезла по ж / д до Бродів, заповнивши другу гілку нафтопроводу «Дружба» до білоруського кордону.

 

В «Укртатнафті» очікують, що завдяки поставкам азербайджанської нафти в 2017 році переробка сировини буде збільшена більш ніж на 41%.

 

Довідка OilNews

 

ПАТ «Укртатнафта» - найбільший в Україні нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн тон. У жовтні 2007 року оперативний контроль над «Укртатнафтою» встановила група «Приват».

За матеріалами:oilnews

Всі новини