«Укртатнафта» закликає МЕРТ до введення імпортних квот на нафтопродукти

22.03.2018

ПАТ «Укртатнафта» звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) з заявою про проведення спецрозслідування щодо зростання обсягів імпортних нафтопродуктів в Україні.

 

Про це повідомляє прес-служба компанії

 

«Залежність вітчизняного ринку від нафтопродуктів, вироблених в Росії і Білорусі, в останні роки становить 60-80%. А в цілому стрімке зростання імпорту за останні 12 років призвело до повної зупинки більшості українських НПЗ.

 

Відзначимо, що Енергетичною стратегією України передбачається створення умов для зниження залежності від імпорту на користь використання потужностей власного виробництва та диверсифікації імпорту (не більше 30% з одного джерела). Одним же з основних пріоритетів Енергетичної стратегії України визначено наступне - забезпечення не менше 50% потреб внутрішнього ринку в нафтопродуктах екологічного класу не нижче Євро 5 українського виробництва.

 

У Компанії нагадують, що в минулому році працюючі підприємства вітчизняної нафтопереробної галузі - Кременчуцький НПЗ (ПАТ «Укртатнафта») і Шебелинський ГПЗ (ВАТ «Укргазвидобування») - повністю перейшли на виробництво продукції екологічного класу Євро 5, але очікуваних змін на ринку поки немає. А зараз без державної підтримки вітчизняні підприємства не можуть виконати стратегічні завдання і ліквідувати залежність від поставок енергоресурсів з РФ»

 

Пропозиція «Укртатнафти» полягає в поетапному введенні квот і поступовому доведенні частки нафтопродуктів однієї країни (з одного джерела) до 30%. Саме такі умови передбачені і європейською практикою в сфері енергобезпеки. Такий механізм дозволяє ефективно вирішувати питання енергобезпеки та диверсифікації поставок, уникаючи зростання цін і виникнення дефіциту на ринку, вважають в «Укртатнафті»

 

При розслідуванні Компанія закликає керуватися пріоритетами енергетичного суверенітету, державної безпеки та основними пунктами Енергетичної стратегії України - щоб країна була позбавлена ​​фатальний і небезпечної залежності від імпорту палива.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини