«Укртатнафта» закликає не маніпулювати фактом зростання імпорту палива з Росії

11.04.2018

10 квітня в агентстві «Українські новини» відбулася прес-конференція супротивників проведення розслідування Міністерством економічного розвитку і торгівлі України щодо імпорту нафтопродуктів в Україну. Під час прес-конференції було оприлюднено недостовірну інформацію і створювалися міфи про можливий дефіцит палива і його подорожчання в зв'язку з ініціативами ПАТ «Укртатнафта». Український виробник нафтопродуктів закликає не маніпулювати фактом зростання імпорту палива з Росії. Про це заявили в компанії.

 

ПАТ «Укртатнафта» в черговий раз підкреслює, що представлену Міністерству заяву і інформацію про ситуацію на ринку нафтопродуктів України свідчить, що останнім часом внутрішній ринок України забезпечений бензинами більш ніж на 60% поставками білоруських виробників і на 80% - поставками дизельного палива з РФ і Білорусі. У той час як поставки з країн ЄС та інших країн наповнюють ринок менш ніж на 10%.

 

Тобто, нафтопродукти, вироблені з російської нафти на НПЗ РФ і Білорусі, займають монопольне становище на внутрішньому ринку, що становить загрозу, в першу чергу, стабільності внутрішнього ринку і національним інтересам України.

 

Запропоновані національними виробниками заходи щодо імпорту стосуються, в першу чергу, диверсифікації поставок, коли за рахунок квот виробники будь-якої країни мають право займати тільки 30% внутрішнього ринку від кожної країни-імпортера. Саме це і передбачено Енергетичною стратегією України, яка була затверджена Кабінетом Міністрів України в минулому році. І один з основних пріоритетів цієї стратегії - забезпечення не менше 50% потреб внутрішнього ринку в нафтопродуктах екологічного класу не нижче Євро 5 українського виробництва.

 

Саме це, по суті представленому ПАТ «Укртатнафта» у заяві, забезпечить стабільність наповнення внутрішнього ринку і, як наслідок, запобігатиме зростанню цін.

 

Міф про дефіцит на внутрішньому ринку не витримує ніякої критики, оскільки наповнюваність ринку буде забезпечено за рахунок збільшення завантаження Кременчуцького НПЗ з 2,5 до 7 млн. тонн на рік (завдяки переробці азербайджанської нафти), Шебелинського ГПЗ, зростання морських перевалок через Одесу, Чорноморськ , Миколаїв, Херсон, а також збільшення прямих поставок нафтопродуктів з країн Євросоюзу (Польща, Литва, Угорщина, Словаччина, Румунія). Конкуренція саме з такими імпортерами, а не з постачальниками нафтопродуктів, вироблених з нафти, яка поставлена ​​з країни-агресора, забезпечить стабільність цін. А збільшення завантаження вітчизняних НПЗ зменшить собівартість бензинів і дизпалива, які вони виробляють - саме це і буде економічною передумовою для зниження цін на них.

 

За аргументації наведеної на прес-конференції противниками розгляду цього питання, пропонуємо ознайомитися з матеріалами ЗМІ, останні 3 роки публікувалися щодо теми так званої «стабільності» імпортних поставок енергоносіїв:

 

Довідка:

 

Основним виробником білоруських нафтопродуктів, що поставляються на український ринок, є Мозирський НПЗ, який на 42% опосередковано належить російським компаніям «Газпромнефть» і «Роснефть», які включені в санкційні списки і до яких застосовуються певні обмеження, в т.ч. щодо комерційних і партнерських відносин.

 

Тому ПАТ «Укртатнафта» просить Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прийняти заяву до розгляду на міжвідомчій комісії, що дозволить всім учасникам ринку взяти участь в обговоренні передбачених законодавством форм та виробити оптимальне рішення з точки зору національних економічних інтересів. ПАТ «Укртатнафта» готове для відкритих дискусій з цього питання.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини