"Укртрансгаз" розглядає можливість залучення кредитів ЄБРР і ЄІБ для будівництва газопроводу між Україною і Польщею.

29.04.2016

Оператор газотранспортної системи компанія "Укртрансгаз" розглядає можливість залучення кредитного фінансування від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для будівництва газопроводу-інтерконнектора між газотранспортними системами України та Польщі.

 

Про це йдеться в річному звіті компанії, оприлюдненому в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

 

"Орієнтовна вартість будівництва магістрального газопроводу-інтерконнектора на території України - 180 млн. євро. "Укртрансгаз" розглядає можливість залучення фінансування з боку ЄБРР та ЄІБ. В такому випадку, передбачається, що умови кредитування за проектом інтерконнектора будуть аналогічними умовами кредитування проекту "Уренгой - Помари - Ужгород", - йдеться в звіті.

 

За даними "Укртрансгазу", проектна довжина газопроводу складає 100 кілометрів - від газовимірювальної станції "Дроздовичі" (на кордоні України і Польщі) і до дотискувальній компресорній станції "Більче - Волиця" (Україна).

 

Проектна пропускна спроможність газопроводу - 5-8 мдрд куб. м / рік в режимі роботи з Польщі в Україну і 5-7 млрд куб. м / рік в режимі з України в Польщу.

 

Нагадаємо, оператори ГТС України і Польщі - компанії "Укртрансгаз" і Gaz-System S.A. - планують ввести в експлуатацію газопровід-інтерконнектор між ГТС обох країн до кінця 2020 року.

За матеріалами:news.finance

Всі новини