«Укртранснафта» з II декади березня буде готова почати прокачування азербайджанської нафти на Кременчуцький НПЗ

09.03.2017

ПАТ «Укртранснафта» з другої декади березня буде готова почати прокачування азербайджанської нафти на Кременчуцький НПЗ (ПАТ «Укртатнафта»), повідомив перший заступник гендиректора компанії Андрій Пасішнік.

 

«Залишилося 17 тис. тон Urals витіснити - це три дні. 10 березня готові приймати Azeri Light», - сказав він.

 

А.Пасішнік уточнив, що на сьогодні з нафтопроводу Одеса-Кременчук витіснено 193 тис. тон з 210 тис. тон Urals.

 

«Укртранснафта» і «Укртатнафта» 3 листопада 2016 року підписали договір про постачання з 2017 року на Кременчуцький НПЗ не менше 1,3 млн тон нафти сорту Azeri Light на рік. Документ передбачає відновлення роботи ділянки нафтопроводу Одеса-Кременчук, простоює близько п'яти років.

 

В рамках цієї домовленості «Укртранснафта» домовилася з «Укртатнафтою» про перевалки нафти марки Urals, викачують з нафтопроводу «Одеса-Кременчук», на залізничний транспорт для подальшого транспортування та закачування в другу нитку нафтопроводу «Дружба».

 

За словами А.Пасішніка, договір з «Укртатнафтою» з транспортування азербайджанської нафти містить гарантії: у разі зниження обсягів транспортування Кременчуский НПЗ компенсує «Укртранснафті» всі витрати на заміщення нафти Urals на Azeri Light по нафтопроводу Одеса-Кременчук.

 

Як повідомлялося, обсяг транспортування нафти трубопроводами на нафтопереробні заводи (НПЗ) України в 2016 році склав 1,406 млн тон, що на 12,5% (на 200,8 тис. тон) менше, ніж в 2015-му. Обсяг транспортування нафти на НПЗ України трубопроводами в січні-лютому 2017 року склав 216,7 тис. тон.

 

«Укртранснафта», 100% акцій якої знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України», є оператором нафтотранспортної системи країни.

 

Система магістральних нафтопроводів "Укртранснафти" діаметром від 159 мм до 1220 мм загальною протяжністю 4,767 тис. км проходить по території 19 областей країни, має щорічну пропускну здатність на вході 114 млн тон, на виході - 56,3 млн тон.

 

«Укртатнафта», менеджмент якого з жовтня 2007 року контролюють акціонери Приватбанку (Дніпро), експлуатує Кременчуцький НПЗ, проектною потужністю по переробці 18,62 млн. тон нафтового в рік.

 

НАК «Нафтогаз України» належить 43,05% акцій «Укртатнафта», ще по 28% контролюють структури групи «Приват» і бізнесмена Олександра Ярославського.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини