«Укртранснафта» погодила експлуатацію НП «Мозир-Броди» з білоруською стороною

23.05.2017

23 травня ПАТ «Укртранснафта» і ПАТ «Гомельтранснафта Дружба» (Республіка Білорусь) підписали угоду про співпрацю та взаємодію для ефективного використання системи магістральних нафтопроводів «Дружба» на ділянці «Мозир-Броди». Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Укртранснафти».

 

Документ був підписаний генеральним директором «Укртранснафти» Миколою Гавриленко і генеральним директором «Гомельтранснафта Дружба» Олегом Починком в ході VII засідання Зборів та Правління Міжнародної асоціації транспортувальників нафти в Мінську.

 

Відзначимо, що це перше засідання Асоціації, в якому «Укртранснафта» бере участь в якості члена організації.

 

Підписаної угоди визначається порядок узгоджених дій української і білоруської сторін щодо забезпечення безаварійної роботи нафтопроводу і всіх його споруд, обліку нафти, координації режимів перекачування нафти і ін.

 

Як повідомляв OilNews, з 10 березня 2017 року «Укртранснафта» відновила роботу ділянки магістрального нафтопроводу з Одеси до Кременчука. Так, обсяг транспортування нафти Azeri Light на Кременчуцький НПЗ в березні склав 43,32 тис. тон.

 

Нагадаємо, «Укртранснафта» і ПАТ «Укртатнафта» 3 листопада 2016 року підписали договір про постачання з 2017 року на Кременчуцький НПЗ не менше 1,3 млн тон нафти сорту Azeri Light на рік. Документ передбачає відновлення роботи ділянки нафтопроводу Одеса-Кременчук, простоює близько п'яти років.

 

20 березня «Укртранснафта» завершила роботи з витіснення водного консерванту і заповнення нафтопроводу «Мозир-Броди» I-ї черги нафтою сорту Urals.

 

Довідка OilNews

 

«Укртранснафта» є оператором нафтотранспортної системи України, 100% її акцій знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України». Система магістральних нафтопроводів "Укртранснафти" діаметром від 159 до 1220 мм загальною протяжністю 4,7 тис. км проходить по території 19-ти областей України.

 

Транзит нафти по території України трубопровідним транспортом в країни Європи в 2016 році скоротився на 8,8% в порівнянні з 2015 роком - до 13,8 млн тон. Обсяг транспортування нафти на НПЗ країни склав 1,4 млн тон.

За матеріалами:oilnews

Всі новини