«Укрзалізниця» заборонила відправку ЗВГ на ГНС Привільне

11.04.2017

ПАТ «Укрзалізниця» ввела заборону на відправку цистерн з енергетичними газами на станцію Привільне зі станцій «Російських залізниць» (РЖД) для всіх одержувачів. Відповідна інформація міститься в телеграмі РЖД від 31 березня, спрямованої в дирекцію Ради із залізничного транспорту СНД, повідомляє «Інтерфакс».

 

Згідно сайту УЗ, заборона діє з 4 квітня до скасування.

 

Розподільна станція Привільне обслуговує ДПС «Трансшіпментгаз» в с. Жданово (Солонянський район, Дніпропетровської області), на якій, зокрема, зберігається ресурс «Глуск Україна», ексклюзивного постачальника ЗВГ «Роснефти» в Україні.

 

За даними OilNews, станція була здана в експлуатацію в кінці 2016 році презентація об'єкту запланована на травень 2017 року. За січень-березень 2017 року на Привільне поставлено 4,3 тис. тон газу, в тому числі в березні - 2,3 тис. тон. Станція є одним з базисів продажу ЗВГ на аукціонах «Глуск Україна».

 

Інший, телеграмою з 19 березня 2017 року, заборонена відправка цистерн з зрідженими газами на станцію Мена (Чернігівська область). Заборона датована 14 березня і поширюється на отримувачів ПАТ «Чернігівгаз» та ТОВ «Глуск Україна» і відправки зі станцій Новокуйбишевська, Тюльпан і Кашпір (всі станції обслуговують виробництва ЗВГ, що входять в НК «Роснефть»).

 

Нагадаємо, що «Глуск Україна» на початку 2017 року досягла домовленості про оренду охоронна потужностей на ДПС з пулом облгазів, в тому числі і «Чернігівгаз».

 

За словами керівника департаменту «Глуск Україна» Олексія Костяка, заборона пов'язана з перевищенням граничної кількості цистерн на станціях. «Це нормальний етап операційної діяльності УЗ. Як тільки парк цистерн на під'їзних шляхах скоротиться до нормативного значення, конвенція буде знята», - зазначив А. Костяк.

 

Як повідомляв OilNews, 4 квітня 2017 року було одержано підтвердження про обмеження експорту ЗВГ від митниці РФ з 1 квітня. Для приміщення вантажу під митною процедурою експорту необхідно було представити дозвіл ФСТЕК.

 

За словами учасників ринку, 12 квітня очікується офіційне роз'яснення ФСТЕК по процедурі отримання дозволів на експорт скраплених газів в Україні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини