Узбекистан до 2021 року вкладе в розвиток нафтогазової галузі понад $ 30 млрд

18.05.2017

Узбекистан до 2021 року планує інвестувати в нафтогазову галузь $ 30,4 млрд, повідомляється в матеріалах національної холдингової компанії (НХК) "Узбекнафтогаз", поширених в рамках міжнародної виставки Global Oil & Gas Uzbekistan-2017, що відкрилася в Ташкенті в середу.

 

Програма по збільшенню виробництва готової експортоорієнтованої продукції на основі глибокої переробки вуглеводневої сировини на період 2016-2020 років включає 74 проекти з модернізації, технічного і технологічного відновлення виробництва нафтогазової галузі.

 

За даними холдингу, в число найбільш великих проектів входять дорозвідка і розробка родовища "25 років незалежності" в Сурхандарьській області, виробництво синтетичного рідкого палива (gas-to-liquids, GTL) на базі Шуртанского газохимічного комплексу, організація виробництва олефінів в Кашкадар'їнської області, будівництво нового нафтопереробного заводу в Джизакскій області.

 

"За рахунок реалізації цих проектів очікується освоєння виробництва 15 нових видів продукції - полівінілхлориду, АБС-пластика, синтетичного каучуку, ароматичних вуглеводнів, суперабсорбента та інших", - повідомляє "Узбекнафтогаз".

 

Згідно з матеріалами, загальний приріст видобутку природного газу в Узбекистані до 2022 року складе 53,5 млрд кубометрів, 1,1 млн тон газового конденсату і нафти - 1,9 млн тон. Це передбачено програмою зі збільшення видобутку вуглеводневої сировини в республіці на 2017-2021 роки, затвердженої президентом Узбекистану Шавкатом Мірзіёевим. Обсяг інвестицій в реалізацію програми оцінюється в $ 3,9 млрд.

 

Узбекистан з видобутку природного газу посідає третє місце серед країн СНД і входить в десятку найбільших газодобувних країн світу. Щорічно в республіці видобувається близько 60 млрд кубометрів газу, частина з якого експортується в Китай і Росію.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини