З 2016 року тіньовий ринок бензинів скоротився більш ніж в два рази, - Сергій Куюн

16.11.2016

З 2016 року тіньовий ринок бензинів скоротився більш ніж в два рази, а за останні три роки він зменшився більш ніж в 3,5 рази. Про це в ході міжнародної конференції Petroleum Ukraine 2016 заявив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

 

Таку позитивну динаміку зниження нелегального ринку бензинів експерт пояснив початком роботи системи електронного адміністрування акцизного збору.

 

«Зауважте, ця ініціатива виходила від ринку. Ми спільно її просували і доносили її чиновникам на минулій конференції. Сьогодні також актуальна і болюча проблема роздрібного акцизу», - заявив він, додавши, що «сірий ринок» не зник повністю, але обсяги його значно скоротилися.

 

Другою складовою успіху в боротьбі з нелегальним паливом Куюн назвав введення в 2016 році акцизного збору на компоненти моторних палив, що зруйнувало економічну основу під кустарним виробництвом палива.

 

Директор "Консалтингової групи А-95» також зазначив, що в рамках Асоціації нафтотрейдерів зараз обговорюється ініціатива про те, щоб виписувати електронні податкові накладні на нафтобазі на кожен бензовоз, перед тим як він виїжджає з терміналу. Погашення цієї накладної повинно відбуватися під час зливу продуктів на АЗС або у кінцевого споживача.

 

«Це дозволить, з урахуванням створення системи контролю, наприклад, соціальних інспекторів з кодрідерами, які будуть оперативно відстежувати зареєстрований цей бензовоз чи ні», - розповів він, додавши, що на ринку є очікування, що цю ініціативу вдасться втілити в життя і тіньовий сектор вдасться ліквідувати нелегальні поставки.

За матеріалами:oilnews

Всі новини