У 2016 році Речицький ГПЗ за довгостроковими контрактами направив в Україну 82% експортного ЗВГ

29.09.2016

У 2016 році Речицький ГПЗ, яким керує ВО «Белоруснефть», відправив 82% експортного зрідженого газу в Україну.

 

Про це повідомив заступник генерального директора із забезпечення сировиною і реалізації продукції «Белоруснефть» Сергій Комірник під час VII міжнародного LPG форуму, який проводив Нафторинок.

 

«У 2016 році за довгостроковими контрактами 82% скрапленого газу Речицького ГПЗ було продано в Україні, інша частина - в країни Європейського союзу, до Польщі і Угорщини. По 2017 році, зараз компанія визначається з політикою продажів. Як якусь диверсифікацію близько 20% поставок ми залишимо для ринку Євросоюзу, решту - будемо продавати на український ринок », - розповів він.

 

Також у своєму виступі Сергій Комірник акцентував увагу на премільності українського ринку в порівнянні з польським. Так в 2016 році вона сягала в середньому $ 50 / т.

 

Крім того він повідомив, що географія поставок роздільних фракцій і пропан-бутанової суміші (завод випускає пропан-бутан автомобільний) відрізняється. «Варто зазначити, що близько 98% ПБА було експортовано на адресу українських контрагентів і всього лише 2% пішло в Польщу. Якщо ж брати роздільні фракції, бутан, пентан, ізопентан то поставки цих продуктів орієнтовані на країни ЄС », - додав він.

 

Представник «Белоруснефть» зазначив, що за 3 дні до початку місяця завод може визначити свою виробничу програму в світлі інтересу ринку по роздільним фракціям або суміші.

 

Коментуючи ситуацію, що склалася на українському і білоруському ринку, Сергій Комірник додав, що в другій половині 2016 року завантаження Речицького ГПЗ знизилася на 30% через аварію на Локсовском ГПЗ «Лукойлу», який поставляв ШФЛУ в Білорусь, а також зниження поставок сировини «Сибуром ».

 

Він також розповів, що відсоток виробництва СПБТ на Мозирському НПЗ буде скорочуватися, що передбачено програмою модернізації підприємства, зі збільшенням глибини переробки.

 

«У жовтні Мозирський НПЗ не буде експортувати зріджений газ через плановый ремонт. Відвантаження СПБТ в листопаді-грудні, будуть залежати від поставок російської нафти на білоруські НПЗ. Якщо це буде як сьогодні, коли обсяги нафти скоротилися в два рази, то газу з Мозирського заводу не буде, оскільки є певні обсяги внутрішнього ринку, які забезпечуються в першу чергу », - резюмував він.

 

Нагадаємо, Білорусь посідає друге місце по постачаннях зрідженого газу в Україну. У першій половині 2016 року з Бєларусі було імпортовано 142 тис. тон газу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини