У 2017 році 10 ГНС перевалили 60% всіх ж / д поставок LPG в Україну

07.02.2018

За даними консалтингової компанії UPECO в 2017 році на десять головних газонаповнювальних станцій (ГНС) в Україні залізницею було поставлено близько 588 тис. тон скрапленого газу (імпорт і внутрішні відвантаження), що становить близько 60% всього LPG, який було відвантажено на українські ГНС ж / д транспортом.

 

Відзначимо, що головними газовими хабами стали ГНС, розташовані в Центральній Україні.

 

Так, перше місце з обсягами близько 130,3 тис. тон займає Переяславська ГНС (Київська обл.), Яка забезпечує зрідженим газом більше 180 АГЗП «БРСМ-Нафти». На другій позиції знаходиться Макарівська ГНС ​​(Житомирська обл., Належить UPK Group і «Авантаж 7») з обсягами ж / д перевалки близько 115 тис. тон. Замикає трійку топ-сховищ ГНС компанії «Надія» в Бородянці (Київська обл.) - 69 тис. тон.

 

Крім того, з початку року на станцію Васильків I (Київська обл.) Було відвантажено близько 68 тис. тон скрапленого газу. Зазначена станція є базисом поставки для двох газонаповнювальних станцій: KLO (с. Крячки) і «Пропан Сервіс» (с. Калинівка). Відзначимо, що більшу частину обсягів прийняла на себе ГНС KLO, так як термінал «Пропан-Сервісу» з літа перебуває на ремонті.

 

Великими LPG хабами також є ГНС Селещина (Полтавська обл., «Надія») - 47,3 тис. тон - і Чугуївська ГНС (Харківська обл., Marshal) - 41,4 тис. тон.  Слід також виділити зростання поставок до 21 тис. тон на ГНС «Привільне» (Дніпропетровська обл.).

 

Відзначимо, що за даними консалтингової компанії UPECO в 2017 році поставки скрапленого газу залізницею на ГНС збільшилися на 7,6%, в першу чергу за рахунок збільшення імпорту. Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні налічується близько 60 ГНС.

За маетріалами:nefterynok

Всі новини