В Анкарі назвали дату запуску газопроводу в обхід Росії

14.05.2018

Трансанатолійський газопровід (TANAP), за яким газ буде поставлятися в країни ЄС в обхід Росії, введуть в експлуатацію 12 червня. Про це заявив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак, передає агентство Anadolu.

 

У церемонії запуску візьмуть участь президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і його азербайджанський колега Ільхам Алієв, а також глави та міністри інших країн.

 

За словами Албайрак, введення газопроводу в експлуатацію - це запорука продовження активної енергетичної політики Анкари, показник сильного лідерства, і довгострокової політики, і стабільності.

 

Очікується, що первісна пропускна здатність TANAP складе 16 млрд куб. м газу в рік. Близько 6 млрд куб. м буде поставлятися в Туреччину, а решта - в Європу.

 

TANAP входить в проект «Південний газовий коридор» (схвалений Євросоюзом). ЄС планує позбутися енергетичної залежності від російських поставок. Південний маршрут складається з Трансанатолійського (TANAP) і Трансадріатичного (TAP) газопроводів, по яких газ з каспійського родовища Шах-Деніз біля узбережжя Азербайджану через Туреччину і Грецію буде йти в Італію. У грудні 2015 року Туреччина і Азербайджан домовилися прискорити роботи по його будівництву, щоб ввести газопровід в дію в 2018 році.

За матеріалами:oilexp

Всі новини