У «Белнефтехімі» заявляють про подальше підвищення цін на паливо

22.03.2017

Концерн «Белнефтехім» заявляє, про подальше підвищення цін на нафтопродукти в Білорусі.

 

Про це йдеться в повідомленні концерну.

 

Так в релізі «Бленефтехіма» повідомляється, що вартість палива буде рости далі поетапно і поступово, оскільки «підвищення цін життєво необхідно для НПЗ».

 

«НПЗ вживають заходів щодо максимального скорочення витрат. Але через негативних зовнішніх факторів і низьких цін на нафтопродукти на внутрішньому ринку забезпечення ефективної роботи заводів і фінансування їх модернізації залишаються проблемними питаннями. Тому підвищення цін на нафтопродукти життєво необхідно для НПЗ. Слід розуміти, що різкого зростання не відбудеться, зміна цін буде поетапним і поступовим», - йдеться в прес-релізі «Белнефтехіму».

 

У концерні відзначили, що за останній час кон'юнктура нафтового ринку значно погіршилася. Так в Росії з 2015 року в нафтовій сфері реалізується «податковий маневр», який наближає ціну на нафту для Білорусі до світової. «За період з січня 2015 до березня 2017 року ціна нафти для білоруських нафтопереробних заводів зросла на 75%», - констатували в концерні.

 

При цьому, звернули увагу там, ціни, сформовані на початку 2015 року, були рентабельні для виробника при ціні нафти близько $ 45 за барель і курсі білоруського рубля 1,4 до $ 1. Зараз в концерні відзначають, «ціна нафти виросла до $ 52 / барр., курс долара США становить 1,9 рубля, збільшилися в 1,5 рази акцизи, а новий етап «податкового маневру» на $ 23,7 погіршує ефективність нафтопереробних заводів на кожній тоні сировини».

 

«В результаті дії всіх цих факторів - тобто впливу кон'юнктури ринку - рентабельність виробництва та реалізації моторного палива на внутрішньому ринку Білорусі стала негативною. При цьому в середині березня роздрібні ціни на бензин на російських АЗС вже перевищили рівень білоруських», - підсумували в концерні.

 

Як повідомлялося, 11 березня в Білорусі вперше з 2015 року подорожчало паливо на АЗС.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини