У Дагестані в кінці серпня планують запустити НПЗ

20.07.2017

Нафтопереробний завод (НПЗ) вартістю 6,5 млрд рублів і потужністю переробки 1 млн тон на рік планується запустити в Махачкалі в кінці наступного місяця. Про це повідомив керівник паливно-енергетичного комплексу, заступник голови уряду Дагестану Шаміль Ісаєв.

 

"НПЗ в Махачкалі практично готовий. Орієнтовно завод планується запустити до кінця серпня цього року", - цитує Ісаєва ТАСС.

 

За його словами, в даний час йдуть переговори з постачальниками сировини. "Зараз йдуть переговори з нафтовими компаніями, як з російськими, так і зарубіжними на предмет поставки сировини для переробки", - додав віце-прем'єр республіки.

 

Раніше повідомлялося, що здача НПЗ в Махачкалі, яка затягнулася через бюрократичну тяганину, планувалася до кінця вересня 2016 року. Тоді Ісаєв повідомляв, що всі розпорядження Ростехнагляду виконані і стоїть питання про отримання ліцензії для повноцінного запуску заводу.

 

Після здачі об'єкта в експлуатацію, відзначав заступник голови, республіка отримає до 500 робочих місць і до 500 млн рублів податкових відрахувань на рік до бюджетів різних рівнів.

 

З введенням підприємства в Дагестані з'явиться НПЗ, якого "практично немає на півдні Росії". Крім того, республіка отримає паливо стандарту "Євро-4" і "Євро-5", ціна якого буде набагато нижче, ніж того, що завозиться в республіку з інших регіонів.

 

Новий НПЗ, за словами віце-прем'єра, буде забезпечувати не тільки Дагестан, а й інші північнокавказькі регіони.

 

Інвестором заводу виступає компанія ТОВ "Дагнотех". Постановою уряду Дагестану в 2011 році проект отримав статус пріоритетного. НПЗ знаходиться на території перевалочної нафтобази ВАТ "Дагнафтопродукт" в Махачкалі, що значно підвищує логістичну доступність комплексу як для морського, так і для залізничного транспорту.

 

За даними глави Дагестану Рамазана Абдулатіпова, серед співвласників підприємства - засновник ФК "Анжи" і екс- спікер дагестанського законодавчих зборів Магомед- Султан Магомедов.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини