В Єгипті прийнято історичний закон про лібералізацію газового ринку

11.08.2017

Президент Єгипту ратифікував без перебільшення історичний для країни закон про регулювання газового ринку. Цей документ дозволить Єгипту в доступному для огляду майбутньому стати регіональним газовим хабом.

 

Зокрема, як заявив виданню Youm7 екс-міністр нафти і природних ресурсів арабської республіки Усама Камаль, даний закон покладе початок входженню приватного бізнесу в газовий сектор економіки і дозволить йому імпортувати «блакитне паливо». «Це підтримає лібералізацію ринку, збільшивши інвестиції», - підкреслив Камаль.

 

З метою реалізації положень нового закону уряд Єгипту створить спеціальний державний орган. Власне, саме він і займеться регулюванням діяльності комерційних компаній на газовому ринку країни.

 

Все це стало можливим завдяки відкриттю Eni гігантського родовища «блакитного палива» «Зухр» на єгипетському шельфі Середземного моря. Це відкриття докорінно змінило ситуацію в газовому секторі Єгипту, який до останнього часу був чистим імпортером цього виду палива.

 

Нагадаємо, в кінці серпня 2015 року італійська компанія виявила найбільшу газову область в Середземному морі, яка за своїми запасами перевершує навіть ізраїльський «Левіафан». Потенціал «Зухра» становить 850 млрд кубометрів, і це може виявитися не останнім відкриттям біля берегів Єгипту.

 

Незабаром після виявлення даного родовища багато міжнародних нафтогазові гіганти стали активно купувати ліцензії на ділянки, які розташовуються в межах так званого Басейну Леванту.

 

Нафтогазові розвідники світу висловлюють припущення, що надра під цією величезною територією, що тягнеться від Єгипту на півдні до Туреччини на півночі, можуть виявитися гігантською схованкою, заповненою нафтовими і газовими покладами.

 

Ще в 2010 році американська Геологічна служба попередньо оцінювала запаси Басейну Леванту в 3,45 трлн кубометрів газу і в 1,7 млрд барелів нафти. Однак зараз геологи вважають, що потенціал регіону значно вище - 6,42 трлн кубометрів газу і 3,8 млрд барелів нафти.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини