В Єврокомісії підозрюють Ford, Citroen і Audi в причетності до "дизельного скандалу"

16.12.2016

«Дизельний скандал», що відбувся у вересні 2015 року та пов'язаний із заниженням показників викидів шкідливих речовин, міг торкнутися набагато більше автовиробників. Про це свідчить доповідь Об'єднаного дослідницького центру Єврокомісії в Іспрі, оприлюднений виданням The Wall Street Journal.

 

Зокрема, ЄК з'ясувала, провівши випробування, що підвищений обсяг викидів містився в вихлопі автомобілів Ford Motor Co, Citroen і Audi. Правда, про можливість будь-яких обмежувальних заходів щодо «брудних» моделей Евроскоміссія нічого не повідомила.

 

Власне, сам «дизельний скандал» начавсь  у вересні 2015 року. Тоді концерн Volkswagen звинуватили в установці на автомобілі програмного забезпечення, яке дозволяло занижувати при перевірках реальні показники викидів шкідливих речовин. Гранично допустимою концентрацією є показник в 180 мг / км.

 

Спочатку розслідуванням відносно концерну зайнялися в США, але потім скандал поширився на країни Європи і Азії. Всього, як виявилося, на 11 млн автомобілів концерну було встановлено подібне програмне забезпечення.

 

Тим часом, дослідження ЄК - не перше, пов'язане зі скандалом. У квітні цього року Міністерство транспорту Великобританії перевірило дизельні автомобілі і з'ясувало, що жодна модель граничну норму не дотримується.

 

Випробовувалися автомобілі різних моделей і марок протягом півроку в двох країнах. Варто відзначити, що найсильніше дісталося Peugeot 3008 - її двигун перекрив допустиму норму в 13 разів. А ось Citroen C4 перевищив норму тільки в три рази.

 

Страхітливі результати тестів і перевірок призвели до того, що в світі заговорили про «кінець епохи дизельних технологій». Разом з тим, як відзначило німецьке видання DW, чутки про швидку смерть дизеля перебільшені, попит на автомобілі не падає, але автовиробники все одно стривожені.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини