У Фінляндії побудований завод, що синтезує нафту з повітря

14.06.2017

Унікальний демонстраційний завод Soletair, розроблений Технічним дослідницьким центром в Фінляндії і Технологічним університетом Лаппеенранта, використовує вуглекислий газ для виробництва поновлюваних видів палива та хімічних речовин. Пілотна установка з'єднана з сонячною електростанцією університету в Лаппеенранта, передає Ftimes.

 

Мета проекту - продемонструвати технічні характеристики всього процесу і зробити 200 літрів палива та інших вуглеводнів в дослідницьких цілях. Це поки єдина в своєму роді демонстраційна установка, в якій цілий технологічний ланцюжок, від виробництва сонячної енергії до видобутку вуглеводнів, знаходиться на одному місці.

 

Демо-завод складається з чотирьох окремих блоків: сонячної електростанції, обладнання для відділення діоксиду вуглецю і води від повітря, ділянка, яка використовує електроліз для отримання водню, і обладнання синтезу для виробництва замінника сирої нафти з двоокису вуглецю і водню.

 

Пілотні заводські установки призначені для дрібносерійного виробництва. Виробничі потужності можуть бути збільшені за рахунок додавання додаткових модулів.

 

«Спалювання викопного палива має завершитися до 2050 року, але люди будуть і надалі потребувати в деяких вуглеводнях», - заявив професор Джеро Ахола з Технологічного університету Лаппеенранта.

 

Тестування демонстраційного заводу Soletair буде проходити протягом літа. Після пілотної фази в найближчі роки подібні блоки синтезу будуть використовуватися в Євросоюзі на промисловій основі.

 

Інформація, зібрана в ході проекту, буде корисна для комерціалізації цієї технології і створення нових можливостей для бізнесу.

 

Як повідомляв OilNews, восени 2015 британський стартап bio-bean почав збір кавової гущі по всій країні для виробництва біодизельного палива і паливних котунів органічного походження. Роботи ведуться за фінансової підтримки нафтогазового гіганта Royal Dutch Shell Plc.

За матеріалами:oilnews

Всі новини