У III кварталі РФ поставить до Білорусі 4,5 млн тон нафти замість запланованих 7 млн тон

03.07.2017

У III кварталі поточного року Росія поставить до Білорусі 4,5 млн тон нафти, повідомив журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак. У свою чергу, в концерні «Белнефтехим» агентству «Інтерфакс-Захід» повідомили, що «поставки будуть здійснюватися відповідно до заявки білоруської сторони».

 

Можливою причиною скорочення поставок є ремонт, що проводиться на Мозирському НПЗ.

 

Раніше прес-секретар «Транснефті» Ігор Дьомін повідомляв, що в другому півріччі в Білорусію буде поставлено 15 млн тон сировини. Передбачалося, в III і IV кварталі буде поставлено по 7 млн ​​тон нафти.

 

Як повідомляв OilNews, в I кварталі 2017 року Білорусь імпортувала з Росії 4,048 млн тон нафти, що на 29,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Скорочення імпорту російської нафти в Білорусь відбулося на тлі нафтогазового конфлікту між Мінськом і Москвою.

 

Директор "Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн в статті «До Москви задом до Києва передом» зазначає, що конфлікт виник через борги Білорусі за газ. У Мінську вважають, і, нібито, так і домовлялися, що статус учасника Митного союзу дає їм право розраховувати на внутрішньоросійську ціну на газ (близько $ 83 за тисячу кубометрів). У Москві ж так не думають, пропонуючи «сябрів» за їх заслуги мінімальну експортну ціну - $ 132 / тис. кубометрів. В силу такого різного розуміння справедливості виник борг, який до кінця 2106 року росіяни оцінювали в $ 600 млн.

За матеріалами:oilnews

Всі новини