У липні ЗВГ надходив в Україну з 8 країн

04.08.2017

Дефіцит на ринку скрапленого газу в липні відкрив для українських трейдерів можливості для поставки ресурсу з нетрадиційних напрямів: Казахстану, Польщі, Литви, Румунії і з моря. Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі А-95» з посиланням на результати власного дослідження.

 

Крім традиційних поставок з РФ і Білорусі, в липні газ надходив ще з шести напрямків. За попередніми даними за тридцять днів липня близько 6 тис. тон ЗВГ було завезено з країн ЄС. Близько 2 тис. тон надійшло з Литви на адресу столичної мережі АЗС KLO і полтавської «Надії». Близько тисячі тонн було вивезено газовозами з польських прикордонних ДПС. Серед найбільших одержувачів столична «КПК Комерц», «Феу-Дагаз» і SOCAR. Азербайджанська компанія разом з «Автотранс» також взяли близько 700 тон казахстанського СПБТ. Нарешті 2 тис. тон були розмитнені як реекспортні з Угорщини компанією «Надія». Невеликий обсяг близько 97 тон був завезений «СП Газ» з Румунії.

 

Також в липні були оформлені 800 тон з 3,2 тис. тон італійського газу завезеного морем компанією GT Group.

 

Зростання цін почалося на початку липня внаслідок наростання дефіциту ресурсу на рику. Останній був викликаний, несистемним відвантаженям газу з Білорусі та РФ, а також відсутністю ресурсу «Укрнафти». Зростання цін активізувалося минулого тижня, досягнувши на кінець місяці 19 300 грн / т.

За матеріалами:oilnews

 

Всі новини