У Канаді хочуть ввести збір за викиди CO2

05.10.2016

У Канаді центральна влада оголосила про введення з 2018 року мінімальної плати за викиди вуглекислого газу з підприємств країни. Це викликало бурхливе і рішуче обурення в нафтогазоносних провінціях, повідомляє агентство Reuters.

 

Уряд визначив, що через два роки мінімальний збір за шкідливі викиди СО2 становитиме 10 канадських доларів (7,6 долара США за нинішнім курсом) за тонну. А в 2022 році він зросте до 50 канадських доларів (38 доларів США). За словами прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, влади десяти канадських провінцій можуть вибрати - ввести податок за вуглецеві викиди або добитися їх обмеження за допомогою схеми квотування. У будь-якому випадку всі суб'єкти федеративної держави повинні будуть визнати встановлені Оттавою цільові екологічні показники.

 

Природно, провінції, де добувають нафту і газ, зустріли цю заяву в багнети. В знак протесту три регіональних міністра, що відповідають за екологічну політику, покинули зустріч, на якій обговорювалася плата за забруднення атмосфери, і скасували підсумкову прес-конференцію. Прем'єр провінції Саскачеван Бред Уолл так і зовсім звинуватив Трюдо в зраді і сказав, що регіон, можливо, подасть на нього до суду.

 

Гнучкіше підійшла до вирішення конфлікту Рейчел Нотлі, прем'єр-міністр провінції Альберта. Вона вирішила використовувати проект нового федерального податку в якості предмета торгу. Нотлі заявила, що не підтримає пропозицію Трюдо, якщо центральна влада не схвалять проекти з будівництва трубопроводів для транспортування енергоресурсів на узбережжі.

 

А адже 19 грудня уряду Канади належить схвалити або відхилити проект американської компанії Kinder Morgan, який передбачає збільшення потужності нафтопроводу Trans Mountain. Це єдина труба, що з'єднує родовища важкої нафти в провінції Альберта з західним узбережжям країни. Проект, що оцінюється більш ніж в 5 млрд доларів США, передбачає прокладку додаткових ниток нафтопроводу між Едмонтон (Альберта) і Бернаби (Британська Колумбія). За рахунок цього його пропускна спроможність збільшиться з 300 тис до 890 тис барелів на день. Проти розширення Trans Mountain активно виступають екологи та північноамериканські індіанці.

 

Відзначимо, що в даний час чотири найбільш густонаселених провінції Канади - Онтаріо, Квебек, Британська Колумбія і Альберта - вже збирають або впроваджують власні податки на викиди вуглекислого газу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини