У Казахстані шукають майданчик для будівництва четвертого НПЗ

09.02.2018

Будівництво четвертого нафтопереробного заводу планується в Казахстані для покриття прогнозованого дефіциту палива; на засіданні галузевої комісії розглядатиметься питання вибору майданчика під майбутнє виробництво. Про це йдеться в матеріалах прес-служби прем'єр-міністра Казахстану.

 

У республіці працюють три великих НПЗ - в Шимкенті (південь країни), Атирау (на заході) і в Павлодарі (на півночі). У 2017 році загальний обсяг нафтопереробки в країні склав 14,9 млн тон (зростання на 2,8% до 2016 року). У 2018 році обсяг переробки нафти планується на рівні 15,8 млн тон.

 

У матеріалах прес-служби йдеться, що робоча група, до якої увійшли представники міністерств енергетики, національної економіки, комітету зі статистики, ТОВ «PSA» (дочірня структура національної нафтогазової компанії «КазМунайГаз»), а також незалежні експерти, провела аналіз прогнозного балансу виробництва і споживання нафтопродуктів в республіці після завершення модернізації діючих НПЗ.

 

«Відповідно до проведеного аналізу модернізація вітчизняних НПЗ навіть якщо і покриває потреби ринку основних видів палива, але покриває не стабільно і в короткостроковому періоді. При цьому дефіцит автобензинів утворюється між 2021 і 2023 роками, дизельного палива між 2018 і 2023 роками, авіагасу після 2026 року», - йдеться в матеріалах.

 

Крім того, підкреслюється, що, як показує практика, позапланова зупинка будь-якого з нафтопереробних заводів республіки створює дефіцит палива на внутрішньому ринку, що, як наслідок, призводить до підвищення цін на нафтопродукти і невдоволення населення.

 

«На черговому засіданні МВК по нафтогазовій галузі буде розглянуто питання будівництва заводу на новому майданчику або на наявних майданчиках Шимкентскій НПЗ, або Актауского бітумного заводу», - уточнюється в матеріалах прес-служби.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини