У Казахстані в 2016 році різко збільшилося споживання скрапленого газу

16.09.2016

У вересні 2015 року заявки газосетевих організацій за обсягами для регіонів Казахстану склали 65 тис. тон, у вересні 2016 року ці фірми досягли 107 тис. тон, повідомляє прес-служба Міненерго Казахстану.

 

При цьому, за даними міністерства, дані заявки не підтверджуються відповідними розрахунками та обґрунтуваннями. Так наприклад, в липні 2016 року заявки газосетевих організацій були подані в обсязі 101 тис.тон, а фактичне споживання склало 66 тис.тон, що майже в 2 рази менше заявленого обсягу.

 

В рамках затвердженого плану поставки газу на вересень 2016 року обсяг поставки газу на внутрішній ринок збільшений майже на 2,6 тис. тон в порівнянні з попереднім місяцем і склав 64,4 тис. тон.

 

Міністерство енергетики РК щомісяця збільшує обсяги газу на внутрішній ринок і на поточний місяць навантаження заводів виробників з постачання газу на внутрішній ринок досягла 85% від обсягу виробництва.

 

Також з метою недопущення дефіциту газу на внутрішньому ринку під час планово-попереджувальних робіт заводів (Плановий ремонт на Павлодарському нафтохімічному заводі, Жанажольском газопереробному заводі) у вересні місяці був затверджений додатковий обсяг газу для регіонів Казахстану в розмірі 5 тис. тон від «Тенгізшевройл».

 

Періодично утворюється дефіцит в різних областях, що зумовлено контрабандним вивезенням зрідженого нафтового газу в прикордонні країни, де вартість газу в рази вище: в Казахстані.

 

З метою забезпечення стабільних поставок газу на внутрішній ринок і мінімізації збитків заводів-виробників Наказом Міністерства енергетики РК утверждена гранична ціна оптової реалізації газу на внутрішньому ринку на період з 25.07.2016 року по 31.12.2016 року в розмірі 23,1 тис / т (1796 грн / т), що в два рази вище рівня II-кварталу поточного року.

 

З метою виключення зайвих ланок при формуванні кінцевої ціни газу були внесені зміни в Закон «Про газ і газопостачання», що передбачають заборону перепродажу газу між газосітівимі організаціями, які вступили в силу з 1 липня цього року.

 

Також, 6 вересня поточного року у  Міністерстві енергетики РК з державними органами та організаціями було проведено нараду з обговорення і вироблення заходів щодо врегулювання питання незаконного вивезення ЗВГ за межі країни.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини