У Києві може з'явитися мережа комунальних АГЗП

28.07.2016

З метою структуризації і легалізації ринку скрапленого газу комунальне підприємство «Міськпаливо» розробило програму створення мережі комунальних АГЗП в Києві. Про це в колонці «легалізуйся або програєш» на OilNews повідомляє директор КП «Міськпаливо» Геннадій Гуцу.

 

«Ідея полягає в тому, щоб при посередництві комунального підприємства« Міськпаливо »створити мережу легальних АГЗП, які будуть передані в експлуатацію учасникам ринку на умовах прозорого конкурсу. Технічно це виглядає так: місто відводить ділянки (близько 50 штук на першому етапі) на баланс КП «Міськпаливо», фактично залишаючи їх в міській власності », - повідомив чиновник.

 

За його словами, на цих ділянках спільно з лізинговими та фінансовими компаніями, які пройшли обов'язкову тендерну процедуру, будуть розміщуватися АГЗП і передаватися в лізинг «Міськпаливу», яке на конкурсній основі передасть мережу в сублізинг учасникам ринку.

 

«В умовах законодавчого вакууму на оформлення землевідведення для Києва це найбільш реалістичний варіант створення легальної мережі АГЗП, де комунальне підприємство виступить регулятором ринку», - резюмує Гуцу.

 

Він також розповів, що, за розпорядженням мера Києва, його підприємством була проведена повна ревізія існуючих АГЗП міста. «Таких АГЗП ми бачимо приблизно 400, але кількість змінюється: якісь демонтуються, якісь з'являються знову. Власникам обладнання вигідніше сплатити штраф у розмірі 150 тис. грн або взагалі пожертвувати обладнанням, а в подальшому закупити нове, ось настільки прибутковий цей бізнес», - зазначив чиновник.

За матеріалами:oilnews

Всі новини