У Києві представили електрокар, розроблений в Україні.

18.05.2016

У Києві 16 травня компанія Electric Marathon International презентувала перший розроблений в Україні електромобіль Synchronous, передає «BBC Україна».

 

Відзначається, що електрокар, розрахований на шість пасажирів і водія, зовні нагадує сучасну карету. Творці називають такий дизайн «ретрофутуризм». Розробники відзначають, що їх новинка є прототипом, робота над яким ще триває, тому не прогнозують ні дати його виходу в серійне виробництво, ні кінцевої ціни.

 

Електродвигун і всі компоненти до нього виготовлені в Україні. Українське походження має і більшість контролерів - електронних блоків управління. Силовий контролер, правда, зроблений в США, відзначає британська радіомовна корпорація.

 

Літій-іонна батарея, яка зараз дозволяє прототипу проїжджати всього 30 км на одному заряді, виготовлена ​​в Китаї. Згодом цей показник планується збільшити до 130-160 км. При цьому зарядний пристрій до нього виготовили в Україні. Планується, що на даху автомобіля буде сонячна батарея, енергія від якої піде на охолодження салону.

 

Директор Electro Marathon International Андрій Білий розповів журналістам, що швидкість авто складе 60-70 км / год, чого цілком достатньо для електромобіля. Відзначимо, що як показує досвід журналістів OilNews, при більш високих швидкостях витрата енергії «автомобілями на батарейках» різко зростає.

 

За словами розробників, автомобіль спроектований як таксі або туристичний «шаттл» для гостей та жителів Монако - князівства, яке є співорганізатором щорічного електромобільного марафону, який вже другий рік поспіль стартує зі Львова.

 

Білий не розкриває подробиць можливого серійного виробництва автомобіля в нашій країні. «В Україні є кілька великих автомобільних виробників, ми будемо вести з ними переговори. Але оскільки це дрібносерійне виробництво, то ще рано про це говорити », - резюмував він.

 

Нагадаємо, що у вересні минулого року в Луцьку на маршрут виїхав перший український електроавтобуса. При повному заряді батареї автобус може проїхати в міському циклі до 250 кілометрів. Для повного заряду акумуляторів потрібно 8 годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вольт, або ж 5 годин, якщо від мережі в 380 вольт.

 

Як повідомляв OilNews, американський виробник електромобілів (Electric Vehicle; EV) Tesla Motors до кінця 2016 року має намір побудувати в Україні дві фірмові електрозарядочні станції (ЕЗС) Tesla Supercharger для своїх EV. Обидві ЕЗС планується відкрити на трасі Київ-Львів: одну станцію біля Житомира, а другу - біля Львова.

 

Також нагадаємо, що «Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗС під брендом ОККО) обладнав 34 своїх АЗК, які розташовані на шести жвавих автотрасах України, пристроями для зарядки електромобілів Keba P20. Установка кожної з автозарядок обійшлася компанії приблизно в € 2 тис., для власників електрокарів послуга буде безкоштовною. У цьому році компанія планує встановити ще 10 зарядок по країні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини