У Києві пройшли 20-і збори Української асоціації зрідженого газу

23.12.2016

21 грудня в Києві в готелі Intercontinental пройшли ювілейні 20-ті збори Української асоціації зрідженого газу (УАЗГ).

 

Про це повідомив, кореспондент Нафторинку, який брав участь в засіданні.

 

У роботі зборів взяли участь 15 компаній, які є членами і партнерами УАЗГ: «Надія», «Автотранс», «ВОГ Рітейл», «Пропан Сервіс», «Пропан Трейд», «Юкан», «Сигма Груп Інжиніринг», «УкрАвтономГаз »,« ВостокГаз »,« Газтрон »,« Паралель »,« Концерн Галнафтогаз »,« Укргазвидобування », і консалтингова компанія UPECO. Також захід відвідав представник Держагентства з енергоефективності та енергозбереження України.

 

На засідання винесли питання прийняття нових учасників, підсумкової діяльності асоціації в 2016 році, фінансового стану УАЗГ, ситуації на ринку скрапленого газу в 2016 році, обговорення програми дій на 2017 рік, дати проведення спеціалізованих конференцій і форумів в 2017 році і ін.

 

На зборах було прийнято нового учасника, компанія «Феу-Дагаз», яка займається оптовою реалізацією LPG і управляє мережею АЗС і АГЗП під брендом Gas Point. Також, УАЗГ відновила співпрацю з компанією «Паралель», представник якої відвідав захід. Крім того, асоціація прийняла рішення призупинити членство двох компаній у зв'язку з несплатою внесків.

 

В цілому учасники констатували успішну роботу УАЗГ, незважаючи на зовнішні і внутрішні виклики. Присутні відзначили роль УАЗГ в перенесенні роздрібного податку на нафтопродукти, зменшення акцизу на бутан і ізобутан, а також збереження на 2017 рік ставки акцизу на зріджений газ в розмірі € 52/1000.

 

Як повідомив виконавчий директор УАЗГ Олег Широков, асоціація продовжить адаптувати в Україні норми європейського законодавства в сфері альтернативних палив, до яких відноситься і скраплений газ. У свою чергу, генеральний директор Станіслав Батраченко зазначив, що зараз ринок скрапленого газу як ніколи потребує консолідації і більш активної комунікації.

 

Учасникам засідання розповіли, що під час Світового LPG форуму, який проходив у Флоренції в листопаді 2016 року, представники європейської (AEGPL) і світової асоціацій LPG (WLPGA) виділили ринок України як один з найперспективніших не тільки в Європі, але і в світі . Було відзначено, що керівництво зазначених асоціацій готове допомогти УАЗГ в імплементації європейського законодавства. Крім того, делегати від AEGPL і WLPGA готові співпрацювати з державними органами України на рівні Кабінету міністрів.

 

Відзначимо, що учасниками активно обговорювалися питання комерційних і спецаукціонів, ліцензування перекачування і зберігання зрідженого газу, реформування ДБН «Газопостачання», Закону «Про об'єкти підвищеної небезпеки» та ін. Члени робочих груп відзначили про необхідність розробки техрегламенту і нового ДСТУ для зрідженого газу.

 

Менеджмент УАЗГ розповів, що в 2016 році була остаточно прийнята дорожня карта реформування сектора до 2023 року. Також члени асоціації прийняли рішення про створення додаткових робочих груп у податковому митному напрямку, логістики і сегменті автогазу.

 

Присутні детально обговорили ситуацію зі збільшенням кількості нелегальних газових заправок, газонаповнювальних станцій і майданчиків для перекачування ЗВГ з цистерн в газовози.

 

Крім, того члени УАЗГ засудили зростання тиску на галузь з боку силових структур і домовилися колегіально реагувати на виклики, що виникли перед галуззю.

 

Українська асоціація скрапленого газу заснована в Києві в 2007 році національними операторами ринку скрапленого газу України компаніями «Надія», «Автотранс» та «СГ» з метою сприяння розвитку ринку скрапленого газу в Україні.

 

Основним завданням УАЗГ є представлення та захист прав і інтересів ринку скрапленого газу в органах законодавчої та виконавчої влади: в даний час УАЗГ є членом Європейської асоціації зрідженого газу (AEGPL), а також співпрацює з Всесвітньою асоціацією зрідженого газу (WLPGA).

За матеріалами:nefterynok

Всі новини