У Київській області орудують шахраї в дрібному опті.

21.03.2016

Один з трейдерів столичного регіону повідомив Нафторинку про нову схему шахрайства, яку ділки застосовують на ринку дрібного опта. Підставна компанія здійснює дзвінки до паливних трейдерів (продавців), представляючись споживачем (покупцем) нафтопродуктів, якому потрібна поставка палива в Київській області або в західний регіон.

 

Зловмисники погоджуються купити 10-15 тис. літрів і більше палива за стартовою ціною продажу (наприклад, ДП по 14,25-14,40 грн / літр) і, як правило, навіть не торгуючись. На вимоги надати статутні документи компанії-покупця, шахраї відмовляються на увазі «особливої ​​зайнятості» (мовляв «привезіть паливо ми все побачимо - якість, наявність, транспорт, рівень компанії а потім договор і рахунок»).  Якщо наполегливість продавця перевищує непоступливість ділків, то компанія може отримати по електронній пошті копії статутних документів реальної компанії, якою представляються шахраї.  Все ж головною і підозрілої рисою угоди є небажання покупця вносити передоплату за паливо, не кажучи про послугу доставки. Потім, якщо паливна компанія, приймає такі умови, їй обов'язково запропонують (створять ситуацію), доставити свій бензовоз в період 13.00-15.00 на підприємство.

 

 Важливо підкреслити, що шахраї можуть назватися яким завгодно підприємством (ТОВ або ПП), але при цьому вони називають реальну адресу компанії-споживача (припустимо аграрної або будівельної). Коли бензовоз приїжджає на підприємство, споживач починає довго перевіряти якість палива, вимірювати його щільність, вивчати колір і так далі. «З'ясувалося, що в цей момент про це просять шахраї вже реального покупця, з яким від імені продавця вони ведуть переговори і без передоплати нібито привезли паливо за дуже низькою ціною. Наприклад, озвучувалися пропозиції мозирського ДП по 10,00-11,50 грн / літр за готівку, при тому, що 17 березня середня ціна по Україні становила по безналу 14,48 грн / літр, а за готівковий розрахунок 13.90 грн / літр», - розповідає схему співрозмовник видання. За його словами, багато покупців погоджуються на низьку ціну і дають згоду на роботу з шахраями. По приходу бензовоза на підприємство (як правило на територіях завжди багато орендарів), паливна компанія думає, що вона співпрацює з цим підприємством яке володіє територією, так як правило все мають по кілька юридичних осіб (а насправді з її менеджерами в телефонному режимі спілкуються тільки шахраї які можуть представлятися закупщиками чи комірниками), а споживач вважає, що він співпрацює з паливним трейдером (хоча з ним також по телефону в цей же час спілкуються зловмисники, які представляються менеджерами продавця) .

 

Як тільки покупець перевірив якість «дешевого палива» в бензовозі, шахраї тримають все під контролем - відразу телефонують покупцеві і негайно вимагають гроші за поставку для того що б бензовоз почав розвантажуватися (можуть вимагати не всю суму, а тільки завдаток, що б той швидше погодився). Вони просять перерахувати гроші на картку «Приватбанку».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини