У світі зберігається перевиробництво ЗВГ

22.06.2017

Світове виробництво ЗВГ за 2010-2016 роки зросло на 25%, в той час як споживання збільшується меншими темпами. Таким чином, з 2013 року на глобальному ринку зберігається надлишок ЗВГ, який в 2016 році досяг 6-7 млн ​​тон. Такі дані навів аналітик Argus Media Девід Епплтон в своїй доповіді на конгресі Європейської асоціації зрідженого газу, передає кореспондент OilNews.

 

«Географічно зберігається дисбаланс попиту і пропозиції: виробництво активно зростає в США, а попит збільшується в країнах Азії», - зазначив експерт.

 

За його словами, потужним чинником зростання є переробка природного газу. Частка «газового» ЗВГ в світі в 2016 році склала 63% в порівнянні з 58% в 2010 році. «Основне джерело приросту, як і раніше, - видобуток сланцевого газу в США. Причому, ми бачимо, що кількість бурових знижується, але значно зростає їх продуктивність. З 2007 року вона збільшилася в 6 разів, - до понад 600 бар. / добу», - сказав Д. Епплтон.

 

За його словами, надлишок ЗВГ, як правило, зберігається в великих танкерах (55-60 тис. тон), які використовуються як плавучі сховища.

 

Згідно з даними Argus, основною сферою споживання ЗВГ в світі залишається нафтохімія. Цьому, зокрема, сприяло здешевлення сировини, викликане надлишком ресурсу на ринку. Так, з 2013 року скраплений газ залишається стабільно дешевше нафти, яка є субститутом в більшості нафтохімічних виробництв, в той час як в 2010 році вартість продуктів нерідко перебувала в паритеті.

 

Експерт також зазначив, що автогаз залишається одним з найменш динамічно зростаючих секторів споживання. При цьому Європа залишається регіоном з найбільшим споживанням автоагаза, проте географічно воно розподіляється дуже неоднорідний. Так, споживання в Східній Європі і Туреччині удвічі більше, ніж в країнах Західної Європи.

За матеріалами:oilnews

Всі новини