У Нідерландах з 2025 року заборонять продаж бензинових і дизельних авто.

21.04.2016

Нижня палата парламенту Нідерландів схвалила законопроект про заборону продажів автомобілів з двигунами, що працюють на бензині і дизельному паливі, починаючи з 2025 року. Для вступу в силу законопроект повинен бути схвалений в сенаті, куди він незабаром надійде на розгляд.

 

Законопроект був прийнятий нижньою палатою після уточнення про те, що мова не йде про вже придбаних автомобілях, а тільки про реалізацію нових транспортних засобів, оснащених бензиновими і дизельними двигунами, пише «Агентство нафтогазової інформації».

 

Як повідомляв OilNews, Національний екологічний суд (National Green Tribunal), який в Індії є регулюючим органом у сфері захисту навколишнього середовища, заборонив в грудні минулого року реєструвати на національній столичної території Делі нові автомобілі з дизельним двигуном. Крім того, регулюючий орган заборонив центральним і регіональним властям купувати автомобілі з дизельним двигуном.

 

У боротьбі за екологію найбільш сильний удар наноситься по дизельних двигунах. Так, в грудні минулого року Род-Айленд і сім інших штатів США, які слідують екологічному мандату нульового рівня викидів (ZEV), разом з державами, які входять до всесвітнього ZEV-альянс (Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Норвегія і канадська провінція Квебек) зробили сенсаційну заяву. Вони розповіли, що з 2050 року дозволять автовиробникам продавати на своїй території тільки ті транспортні засоби, які будуть відповідати специфікаціям ZEV. Іншими словами, мова йде про електромобілі, що використовують як джерело енергії тягові батареї і водневі паливні елементи.

 

Крім того, Національний екологічний суд (National Green Tribunal), який в Індії є регулюючим органом у сфері захисту навколишнього середовища, в п'ятницю заборонив реєструвати на національній столичної території Делі нові автомобілі з дизельним двигуном.

 

Нагадаємо, що протягом усього 2014 року з Парижа і Лондона звучали заклики до обмеження використання дизельних транспортних засобів. Мер французької столиці Енн Ідальго закликала ввести заборону на автомобілі з дизельним двигуном до 2020 року. А Симон Біркетт, глава організації «За чисте повітря в Лондоні», зажадав, щоб уряд Великобританії і мер Лондона Борис Джонсон принесли вибачення за промоутерську кампанію, в результаті якої дизельні авто продаються краще бензинових.

 

Сьогодні в розвинених країнах багато робиться для стимулювання автомобілістів до переходу на екологічно чисті види транспорту. Як повідомляв OilNews, Міністерство екології Франції ухвалив рішення компенсувати жителям Франції перехід зі звичайних паливних автомобілів віком 13 і більше років на більш екологічні варіанти. Зокрема, при покупці електромобілів дотація може скласти 10 тис. євро. А в Німеччині уряд прийняв рішення доплачувати покупцям електромобілів до 5 тис. євро.

За матеріалами:oilnews

Всі новини