В порти Миколаївської області зайшли два малих танкера LPG

28.08.2017

В кінці другої декади серпня в малі порти України стартував імпорт зрідженого газу танкерами типу річка-море.

 

Про це Нафторинку повідомили учасники ринку.

 

За наявними даними, 18 серпня в порту м. Очаків (Миколаївська обл.) компанія «Оранж Ел Пі Джі» (ця інформація базується 17.02.2017 Олександром Лазаренко) провела розмитнення 904 тон зрідженого газу виробництва компанії Nostrum Oil and Gas ( «Жаікмунай»). Продавцем виступила румунська компанія ELSTAR TRADE.

 

Біля порту Очакова стоїть танкер Star Prime (колишній Ocean Prime, об'ємом 1,6 тис. тон), який ходить під прапором Коморських островів. За даними навігаційного сервісу Marinetraffic танкер класу річка-море був завантажений газом на терміналі «Мактрен Нафта» в порту Темрюка (Російська Федерація). Фактурна вартість LPG по базису CIF Очаків склала $ 480 / т.

 

Інший танкер - Dnipro LPG (колишній Blue Stream, обсяг 1 тис. тон) під українським прапором зараз знаходиться в порту Миколаєва біля причалу між «Нібулоном» і «Чорноморським судоремонтним заводом». Згідно з інформацією навігаційних служб, судно стояло на ремонті в Ізмаїлі і не заходило під завантаження в інші порти. Однак за даними учасників ринку Dnipro також може бути завантажений скрапленим газом, який можна було отримати з іншого судна в море. Інформація про митне оформлення (базис, вартість, походження і обсяг) поки відсутні.

 

За даними учасників ринку, пропонована ціна газу на 1,5-2,0 тис. грн / т нижче за ринок, близько 25-26 тис. грн / т, при цьому пропонуються різні форми оплати. Унікальність обох поставок полягає також в тому, що перевалка швидше за все здійснюється в місцях без технологічного обладнання - терміналів з перевалки - в ємності або жд цистерни за системою трубопроводів (потужності зосереджені в Одеській області та Криму), а відразу з танкера в автомобільні газовози.

 

Нагадаємо, сьогодні ринок зрідженого газу України працює при максимально високих цінах через дефіцит ресурсу, який виник з одного боку високим попитом на LPG, з іншого - обмеженнями на експорт газу в Україну з боку РФ. Зокрема, дозвіл Федеральної служби технічного та експортного контролю (ФСТЕК) Російської Федерації має «Роснефть», яка за контрактом до 30 вересня 2017 року відвантажує пропан-бутан компанії Нісана Моїсеєва - Proton Energy.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини