У п'ятницю більшість трейдерів зняли свої пропозиції ДП в крупному опті

29.09.2017

У п'ятницю, 29 вересня, більшість трейдерів зняли свої пропозиції дизельного палива на крупнооптовому ринку. При цьому середні ціни ДП вперше з лютого 2015 року перевищили позначку 25 000 грн / т. Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95» за підсумками щоденного моніторингу цін на оптовому ринку.

 

Зокрема, в п'ятницю практично повністю було припинено торгівля ДП з Новоград-Волинського. З ранку кілька трейдерів виходили з пропозицією 25 150-25 300 грн / т, але близько 12:00 прийом нових заявок був припинений через наплив великої кількості бажаючих придбати ресурс.

 

Відвантаження здійснюється вже за раніше оформленими заявками. Як стало відомо enkorr, в даний момент в Новоград-Волинському накопичилося понад 100 автоцистерн в очікуванні відвантаження.

 

За інформацією enkorr, збільшення навантаження на Новоград-Волинський викликана обмеженою пропозицією білоруського ресурсу в Коростені, яке виникло через зупинку Мозирського НПЗ. «Альянс Ойл Україна» пропонує білоруський ресурс в Коростені по 26 000 грн / т з відвантаженням в перших числах жовтня.

 

Напередодні Кременчуцький НПЗ припинив реалізацію ДП в опті. За словами учасників ринку, причиною цього є нестача у заводу вільного ресурсу. У Києві литовським ДП «Гранд Петрол» торгує по 25 400 / т.

 

Обмеження пропозиції ДП на ринку є традиційним під кінець місяця, оскільки оператори підраховують залишки. Але на цей раз воно посилилося низкою факторів, зокрема, зупинкою Мозирського НПЗ, і затримками в роботі «Укрзалізниці». Крім того, через зростання європейських котирувань і ослаблення гривні знижується привабливість продажу палива в крупному опті.

 

Схожа ситуація спостерігається і в дрібному опті. У п'ятницю після нетривалої торгівлі припинили продаж «Анвітрейд», «Фактор», «Альянс Енерго Трейд», «Укрпалетсистем», «Е.Коннект» та інші. Фактори що впливають на обмеження пропозиції ДП в дрібному опті аналогічні до тих, що спостерігаються на крупнооптовому ринку. Середні ДП ціни в дрібному опті 29 вересня збільшилися на 57 коп. / л до 22,09 грн / л.

За матеріалами:enkorr

Всі новини